Booking.com

Joon - nowa linia lotnicza dla młodych

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Piątek, 29 Września 2017

Linia stworzona przez Air France ogłasza pierwsze trasy, ceny biletów oraz zdradza koncepcję serwisu i filozofię marki. Powstała, aby spełnić oczekiwania pasażerów młodego pokolenia, dlatego będzie wyróżniać się elastycznym podejściem i rozwiązaniami szytymi na miarę.

- Joon jest nowym modelem linii – pomiędzy tradycyjnym przewoźnikiem, a linią niskokosztową. Będzie to zupełnie nowe doświadczenie dla jej klientów. To jeden z naszych największych projektów, który jest częścią planu strategicznego Trust Together. Ta inwestycja stanowi dla Grupy AIR FRANCE KLM ważny priorytet, ponieważ dzięki Joon chcemy odzyskać udziały Grupy w rynku przewozów lotniczych. Joon ma też pomóc przyspieszyć rozwój Grupy AIR FRANCE KLM, której będzie integralną częścią, ze swoją własną siatką lotów z Paryża i własną flotą – powiedział Franck Terner, Dyrektor Naczelny Air France.

- Pracując wspólnie nad Joon, staraliśmy się zdefiniować zupełnie nową ofertę w branży lotniczej – nowoczesną, innowacyjną, kreatywną i młodą duchem. Joon jest młodszą siostrą Air France, która postanowiła zerwać z tradycją i czerpać inspiracje z nowych oczekiwań swoich podróżnych. Chcemy im dać doświadczenie, które wykracza daleko poza drzwi kabiny samolotu – dodał Jean-Michel Mathieu, Dyrektor Naczelny Joon

Aktualnie linia zatrudnia 160 osób, z czego 140 to wykwalifikowani piloci i personel pokładowy, z doświadczeniem zdobytym w Air France, którzy teraz zasilą szeregi nowej linii. W 2020 roku linia planuje zatrudniać już ponad tysiąc osób.

Start lotów jest zapowiedziany na 1 grudnia 2017 r. Na początek na czterech trasach z Paryża (z lotniska Charles’a de Gaulle’a):
- do Barcelony (51 lotów tygodniowo)
- do Berlina (37 lotów tygodniowo)
- do Lizbony (28 lotów tygodniowo)
- do Porto (3 loty tygodniowo)

Ceny lotów będą się rozpoczynały od 39 EUR.

Latem 2018 Joon otworzy dwie trasy międzykontynentalne uruchamiając loty do:
- Brazylii (Fortaleza), 2 razy w tygodniu, w cenie od 249 EUR
- Seszele (Mahé), 3 razy w tygodniu, w cenie  od 299 EUR

Swoje loty Joon będzie wykonywać samolotami typu Airbus A320 / A321 oraz Airbus A340 / A350. Linia zapowiada, że do 2020 roku będzie posiadać 28 samolotów: 18 maszyn latających na trasach dalekiego zasięgu (A340 i A350) oraz 10 przeznaczonych do lotów europejskich (A320 i A321).

Pasażerowie w klasie ekonomicznej w cenie biletu przewiozą duży bagaż podręczny, na który składa się walizka lub torba o maksymalnych wymiarach 55 x 35 x 25 cm oraz dodatkowo torba z laptopem, torebka damska czy torba z zakupami (np. zakupy na lotnisku) o łącznej wadze do 12 kg. Jeśli pasażer Klasy Ekonomicznej planuje zabrać bagaż rejestrowany musi dodatkowo zapłacić. Podróż w Klasie Biznes uprawnia do bezpłatnego przewozu jednej sztuki bagażu rejestrowanego (do 23 kg) oraz bagażu podręcznego (walizka kabinowa + dodatkowe akcesorium) do 18 kg.

Lecąc Joon w Klasie Ekonomicznej pasażerowie będą częstowani przez cały czas trwania lotu bezpłatnymi napojami zimnymi i gorącymi: woda, sok pomarańczowy, organiczna kawa Segafredo i herbata. Mogą też skorzystać z płatnych opcji cateringu.

Joon będzie oferować rozrywkę pokładową w zupełnie nowej formie. Zaraz po wejściu na pokład samolotu pasażerowie będą mogli zalogować się do pokładowego systemu rozrywki i odbierać program korzystając ze swojego własnego urządzenia – tabletu, laptopa, czy smartfona. Przy fotelach zainstalowano porty USB.


Grupa Air France KLM uruchamia linię lotniczą dla ludzi młodych. Fot.: Air France

Źródło: Air France

TAGI: Air France, Joon
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook