Booking.com

LATAM już lata z nowym malowaniem

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 04 Maja 2016

Ciąg dalszy fuzji południowoamerykańskich linii lotniczych LAN i TAM. Tym razem pojawiło się nowe logo oraz nowy wygląd samolotów.

Przemalowanie ponad 350 samolotów będzie trwało trzy lata i będzie największym przedsięwzięciem finansowym i logistycznym w historii obu linii.

LATAM Airlines Group S.A. – największy przewoźnik w Ameryce Południowej jest wynikiem fuzji chilijskich linii lotniczych LAN Airlines S.A. i brazylijskich TAM Linhas Aéreas. Każda z linii funkcjonuje niezależnie z zachowaniem własnej tożsamości i marki.

LAN jest pierwszą linią lotniczą z Ameryki Południowej i jedną z pierwszych na świecie, które zaczęły latać samolotami Boeing 787 Dreamliner. Linia prowadzi politykę proekologiczną, dlatego też zdecydowała się zainwestować rekordową w swojej historii kwotę 3.5 miliardów USD na zakup 32 Boeingów 787 Dreamliner, których emisja gazów jest o 20 proc. mniejsza. TAM natomiast zainwestował w konkurencyjne samoloty Airbus 350, o dalekim zasięgu 15000 km, charakteryzujące się szerszym przekrojem poprzecznym kadłuba.


LATAM Airlines powstaje z połączenia linii LAN i TAM. Fot.: Latam Airlines

 

Źródło: LATAM Airlines

TAGI: LATAM, LAN, TAM, Brazylia, Chile
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook