Booking.com

Nowy terminal lotniska w Monachium

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 25 Kwietnia 2016

Na lotnisku w Monachium otwarto nowy terminal Satellite. Widowiskową inaugurację uświetniła grupa akrobatów, którzy wykonali specjalną choreografię ponad 20 metrów nad ziemią.

Terminal Satellite jest kontynuacją współpracy pomiędzy Munich Airport i Lufthansą. Dla Michaela Kerkloha, prezesa portu lotniczego w Monachium, nowy terminal satelitarny to kluczowy element rozwijającego się z sukcesem lotniska. - Dzięki Satellite nie tylko utrzymamy doskonałe standardy obsługi, ale będziemy w mogli realnie podnieść je na jeszcze wyższy poziom. Dotyczy to nie tylko wygodnych poczekalni, ale również atrakcyjnej strefy handlowej z restauracjami oraz 27 stanowiskom do odprawy, gdzie w większości przypadków pasażerowie nie będą musieli korzystać z transportu autobusowego.

- Rozbudowa Terminala 2 o nowy budynek Satellite, pozwoli liniom lotniczym Lufthansa Group operującym z  Monachium, oferować jeszcze lepsze usługi dla pasażerów z całego świata. Dzięki podwojonej liczbie stanowisk do wchodzenia na pokład i jego opuszczania, pięciu nowym salonikom biznesowym, ponad 4000 mkw przestrzeni oraz najnowocześniejszym bramkom, pasażerowie tego 5-gwiazdkowego portu lotniczego będą cieszyć się jeszcze większym komfortem i wyższymi standardami jakości. Nasza inwestycja w obiekty na najwyższym poziomie jest widocznym zaangażowaniem w kontynuację naszego sukcesu w Monachium - powiedział Carsten Spohr, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Lufthansy.


Terminal Satellite w Monachium. Fot.: Munich Airport

Dzięki nowemu obiektowi satelitarnemu przepustowość Terminala 2, z którego korzystają Lufthansa i jej partnerzy z sojuszu Star Alliance, wzrośnie z 11 do 36 mln pasażerów rocznie. Jako jeden z najbardziej zaawansowanych obiektów tego typu na świecie, Satellie zaoferuje podróżującym przyjazne otoczenie, bogatą ofertę zakupową i restauracyjną oraz niezwykle wygodne możliwości przesiadkowe w atrakcyjnej i przestronnej przestrzeni wypełnionej naturalnym światłem. Do użytku pasażerów udostępnionych zostanie także pięć nowych saloników biznesowych.

Satellite nie posiada oddzielnego wejścia – odprawa pasażerów odbywa się w Terminalu 2. Pasażerowie są poddawani kontroli paszportowej i bagażowej przed skorzystaniem z podziemnego systemu transportowego lotniska, który przewiezie ich do nowego obiektu w czasie krótszym niż jedna minuta. W obiekcie dostępna jest bezpłatna sieć Wi-Fi oraz wejścia USB i gniazdka, w których można doładować urządzenia mobilne.

W terminalu Satellite jest 15 stref handlowych, siedem restauracji i kawiarni oraz trzy strefy bezcłowe. Satellite oferuje również wiele punktów usługowych – od cichych przestrzeni z relaksacyjnymi fotelami, przez miejsca do zabawy dla dzieci i przewijalnie w damskich i męskich toaletach, po cztery strefy wyposażone w prysznice. Wszystkie usługi są zlokalizowanie centralnie, aby zapewnić klientom szybki i wygodny dostęp. W pobliżu mieści się również pięć nowych saloników biznesowych Lufthansy , a dzięki powierzchni 4000 mkw przestrzeń saloników w porcie została podwojona. Obiekt jest wyposażony w taras na dachu, panoramiczne okna oraz bar z widokiem na płytę lotniska.

Źródło: Lufthansa

TAGI: Monachium, terminal, Niemcy, Lufthansa, lotnisko Monachium
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook