Booking.com

A380 Emirates będzie latał do Wiednia

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Wtorek, 15 Marca 2016

Od 1 lipca jedno z dwóch połączeń Wiedeń - Dubaj będzie obsługiwał największy samolot pasażerski świata - Airbus A380. Maszyna zabiera na pokład 519 pasażerów.

Pierwszy rejs na trasie Wiedeń - Dubaj linie Emirates zrealizowały 1 maja 2004 r. Od tamtego dnia z usług przewoźnika skorzystało niemal trzy miliony pasażerów. Teraz będzie ich jeszcze więcej bo od 1 lipca 2016 r. jedno z dwóch połączeń będzie obsługiwał samolot Airbus A380. Zabiera na pokład 519 pasażerów, 14 w klasie pierwszej, 76 w klasie biznes i 429 w klasie ekonimicznej. Drugi rejs będzie nadal realizowany Boeingiem 777, którym może lecieć 360 podróżnych.

- Dzięki pozytywnym reakcjom i wsparciu naszych klientów z biegiem lat stopniowo zwiększa się zapotrzebowanie na nasze usługi w Austrii.  Bardzo się cieszymy, że wprowadzamy nasz sztandarowy samolot w Austrii, oferując bezkonkurencyjną jakość podróży pasażerom wszystkich klas – powiedział Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy linii Emirates.


Wiedeń jest kolejnym miastem do którego linie Emirates będą latać Airbusem A380. Fot.: Emirates

- Decyzja Emirates o wprowadzeniu największego samolotu pasażerskiego świata na regularnej trasie do Wiednia świadczy o wielkim znaczeniu naszego regionu gospodarczego oraz rejonu Wiednia i Bratysławy dla przewoźnika. To dla nas ogromny zaszczyt i jesteśmy dumni, że od teraz należymy do grupy portów lotniczych obsługujących A380 – powiedział Julian Jäger, członek zarządu lotniska Schwechat.

Źródło: Emirates

TAGI: Emirates, Dubaj, Wiedeń, loty Dubaj, loty Emirates, Airbus, Airbus A380, A380
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook