Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Pierwszy A320neo dla Lufthansy

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 15 Lutego 2016

Lufthansa odebrała pierwszy model Airbusa A320neo. Nowy samolot ma być bardziej ekonomiczny i komfortowy. Uroczysta dostawa maszyny odbyła się na lotnisku w Hamburgu w Niemczech.

Zakładane oszczędności w zużyciu paliwa na poziomie 15 procent zostały nie tylko osiągnięte, ale wręcz nieco przekroczone. Co więcej, znacznie cichsze silniki wykorzystane w tym modelu zwiększają komfort pasażerów na pokładzie i są mniej uciążliwe dla osób mieszkających w pobliżu lotnisk dzięki zmniejszonej emisji hałasu.

Opracowanie oraz wprowadzenie na rynek najcichszego i najwydajniejszego energetycznie samolotu przeznaczonego do lotów na krótki i średni dystans jest kolejnym dowodem na pomyślną współpracę branży lotniczej na szczeblu europejskim. – Europa jest liderem w tej fascynującej branży od pierwszych chwil jej istnienia – powiedział Carsten Spohr, prezes Lufthansa Group.

– Lufthansa i Airbus stworzyły produktywne i oparte na zaufaniu partnerstwo, które trwa już 40 lat. Wspólnie rozwinęliśmy i wprowadziliśmy na rynek wiele innowacji oraz przyczyniliśmy się do sukcesu europejskiej branży lotniczo-kosmicznej. Dzięki nowoczesnym i wydajnym samolotom, takim jak A320neo oraz A350 XWB, wyznaczamy nowe standardy dla naszych pasażerów, a jednocześnie zmniejszamy negatywne skutki dla środowiska oraz, co jest nie mniej ważne, dla osób żyjących w pobliżu lotnisk - dodał.


Pierwszy Airbus A320neo odebrany przez Lufthansę. Fot.: Lufthansa

Lufthansa Group zamówiła w sumie 166 samolotów A320neo i A321neo. Zostaną one dostarczone w ciągu kolejnych lat. 60 spośród nich zostanie dostarczone z nowym silnikiem PW1100G-JM produkcji Pratt & Whitney.

Źródło: Lufthansa

TAGI: Lufthansa, Airbus, A320, A321, A320neo
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook