Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

EMIRATES: A380 będzie latał do Kopenhagi

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 15 Kwietnia 2015

Linie Emirates wprowadzają Airbusa A380 na trasie do Kopenhagi. Będzie to pierwsze regularne połączenie tego samolotu do Skandynawii i pierwsza na świecie maszyna A380 w konfiguracji dwuklasowej.

Emirates zapowiedziały wprowadzenie A380 do obsługi codziennego połączenia do Kopenhagi od 1 grudnia 2015 r. Stolica Danii zostanie pierwszym miastem skandynawskim, do którego będą wykonywane regularne loty tego największego samolotu pasażerskiego na świecie.

Połączenie Emirates do Kopenhagi obsługiwane przez A380, zostanie otwarte niemal cztery lata po tym, kiedy samolot przewoźnika po raz pierwszy wylądował w stolicy Danii. Loty obsługiwać będzie pierwszy na świecie A380 w konfiguracji dwuklasowej, który może zabrać na pokład 615 pasażerów. Dzięki nowej konfiguracji linie Emirates będą w stanie przewieźć między Kopenhagą a Dubajem 8 610 osób tygodniowo.


Ponad 8,5 tys. pasażerów tygodniowo będą w stanie przewieźć linie Emirates pomiędzy Kopenhagą a Dubajem.
Fot.: Emirates

– Po uruchomieniu połączenia obsługiwanego przez A330, nastąpił wzrost zapotrzebowania na loty do Kopenhagi, co sprawiło, że po zaledwie sześciu miesiącach musieliśmy wprowadzić większy samolot - B777. Obecnie, uwzględniając wysoki wskaźnik zapełnienia miejsc, z radością zwiększamy oferowanie na trasie dzięki naszemu legendarnemu dwupokładowemu A380 – powiedział Tim Clark, prezes linii Emirates.

Od momentu uruchomienia połączenia w sierpniu 2011 r., linie Emirates przewiozły na trasie między Kopenhagą a Dubajem prawie osiemset tysięcy pasażerów.

Na pokładzie A380 w konfiguracji dwuklasowej znajduje się 58 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie biznes, 557 komfortowych miejsc w klasie ekonomicznej, a także salon pokładowy Emirates, w którym pasażerowie podróżujący klasą biznes mają okazję do spotkań. Wszyscy klienci przewoźnika mogą wybierać spośród ponad 2 tys. kanałów z filmami, programami telewizyjnymi, muzyką i grami w wielokrotnie nagradzanym systemie rozrywki pokładowej ice, mają dostęp do bezpłatnej sieci bezprzewodowej, a posiłki przygotowują dla nich najlepsi szefowie kuchni.

Źródło: Emirates

TAGI: Emirates, Kopenhaga, Dubaj
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook