Booking.com

SAS: Modernizacja floty dalekiego zasięgu

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 27 Czerwca 2013

Linie lotnicze SAS zmodernizują flotę dalekiego zasięgu. Będzie to m.in. osiem nowych Airbusów A350-900 XWB oraz cztery A330-300 w wersji Enhanced. Dotychczasowa flota zostanie zmodernizowana.

Modernizacja floty jest elementem strategii 4Excellence Next Generation. Obejmuje ona zarówno samoloty krótko jak i długodystansowe. - Dzięki tym wielkim zmianom technologicznym przewidzianym w ramach zakrojonego na szeroką skalę planu modernizacji, SAS dysponować będzie najnowocześniejszą flotą samolotów wykorzystywanych na trasach dalekiego zasięgu w całej branży. Zmiany te zdecydowanie zwiększą naszą konkurencyjność i poprawią ofertę dla klientów – zarówno pod względem komfortu, usług, jak i wydajności. Ponadto jesteśmy w stanie znacznie obniżyć zużycie paliwa, co ograniczy nasze koszty i ułatwi nam realizację celów w zakresie redukcji emisji CO2 - powiedział Rickard Gustafson, prezes i dyrektor zarządzający SAS Group.

- Niezmiernie cieszy nas fakt, że SAS podkreśla swoje zaufanie do Airbusa wybierając nasze samoloty A330, które oferują bezkonkurencyjne korzyści ekonomiczne i najwyższy poziom niezawodności operacyjnej, oraz maszyny A350 XWB, będące najbardziej wydajnymi i zaawansowanymi technicznie samolotami na świecie - powiedział John Leahy, dyrektor ds. operacyjnych w firmie Airbus.


Najnowsze dziecko Airbusa - model A350-900, także ma zasilić flotę SAS. Fot.: Airbus

Pierwszy samolot A350-900 zostanie dostarczony w 2018 roku, a już w 2015 roku, kiedy wygasną obowiązujące umowy leasingu, flota zostanie zmodernizowana i kilka samolotów A340 zostanie zastąpionych maszynami A330-300 w wersji Enhanced. W najbliższym czasie SAS rozpocznie także modernizację kabin w siedmiu aktualnie użytkowanych samolotach.

Aktualnie flota wykorzystywana przez SAS na trasach dalekiego zasięgu składa się z siedmiu samolotów A340-300 i czterech A330-300 oraz dodatkowego A340 leasingowanego jesienią 2013 roku.

Źródło: SAS

Czytaj o SAS

TAGI: SAS, Airbus, A330, A340, A350
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook