Booking.com

STAR ALLIANCE: Shenzhen Airlines wstępują do Sojuszu

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 29 Listopada 2012
Shenzhen Airlines zostały kolejnym przewoźnikiem, który dołączył do sojuszu linii lotniczych Star Alliance. To piąta co do wielkości linia lotnicza w Chinach.

- Shenzhen Airlines jest piątym co do wielkości przewoźnikiem w Chinach, co wzmacnia obecność Star Alliance w Państwie Środka oraz w całej Azji. Obecnie nasi pasażerowie mogą korzystać z lepszego dostępu do połączeń w całym ważnym ekonomicznie regionie Delty Rzeki Perłowej oraz w całych Chinach południowych. Jednocześnie, Shenzhen Airlines uzyskuje dostęp do globalnej sieci połączeń z dodatkowymi korzyściami dla podróżnych – jest to typowa sytuacja win-win - powiedział Mark Schwab, Prezes Star Alliance.

Przyjęcie Shenzhen Airlines do sojuszu stanowi część strategii Star Alliance, która zakłada zwiększenie dostępu do obecnych i rozwijających się przyszłych rynków, Zapewnia to międzynarodowym podróżnym więcej połączeń i rejsów w tej części świata. W przypadku Chin, podstawy tej strategii zostały opracowane wiele lat temu przez członków Star Alliance, którzy obsługują ten rynek od kilku dziesięcioleci. W grudniu 2007 roku Star Alliance przyjął w poczet swoich członków flagowego przewoźnika chińskiego, Air China.


Uroczystość przyjęcia linii Shenzhen Airlines do Star Alliance. Fot.: Star Alliance

Feng Gang, prezes Shenzhen Airlines powiedział: - Ten dzień jest dla nas wszystkim w Shenzhen Airlines przepełniony radością. Po 16. miesiącach starań staliśmy się członkiem Star Alliance. Zdajemy sobie sprawę, że obecnie żadna linia nie jest w stanie sama sprostać oczekiwaniom pasażerów podróżujących po całym świecie. Dzięki wstąpieniu do sojuszu Star Alliance możemy teraz zaproponować naszym klientom dostęp do połączeń na całym świecie, jednocześnie mocno umiejscawiając Shenzen na mapie światowego ruchu lotniczego. Jesteśmy dumni ogłaszając, że lotnisko w Shenzhen, czwarte co do wielkości w Chinach, jest obecnie najnowszym hubem Star Alliance, z którego zbudujemy silną markę nie tylko w Chinach, ale także w regionie Azji i Pacyfiku.

Wang Chengshun, Prezes Air China powiedział: - Jako mentor Shenzhen Airlines cieszymy się, że w ciągu ostatnich 20. lat linia ta osiągnęła tak znaczny wzrost.  Wierzymy, że Shenzen Airlines skorzystają z zasobów Sojuszu, tak aby stać się bardziej konkurencyjnym na rynku, ale też aby realizować swoją strategię. Zakłada ona, że przewoźnik stanie się ważną linią w ramach aliansu operującą na trasach azjatyckich, jak i innych międzynarodowych, ze swojego hubu w Shenzen.

Nowa linia oferuje dodatkowe 400 rejsów dziennie do 70 punktów do sieci Star Alliance. Wśród nich znajduje sie pięć nowych miejscowości w Chinach: Juzhou (Prowincja Zhejiang), Linyi, Qinhuangdao, Shijiazhuang i Zhoushan. Oprócz usprawnienia połączeń ze swojej bazy w Shenzhen, pasażerowie podróżujący rejsami  międzynarodowymi mogą skorzystać z szerszego wyboru  połączeń  krajowych w Chinach, kiedy ich trasa podróży obejmuje międzynarodowe lotniska w Pekinie, Guangzhou i Shanghai – Pudong. W ramach obiecanej pasażerom podróży bez zbędnych utrudnień, Shenzhen Airlines oferuje odprawę biletowo-bagażową na całą trasę dla pasażerów, mających połączenia na  innych członków Star Alliance.

W skali globalnej, 27 członków Star Alliance oferuje obecnie ponad 21 900 rejsów dziennie do 1 329 miejscowości w 194 krajach.

Źródło: LOT

TAGI: Shenzhen Airlines, Star Alliance, Air China
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook