Booking.com

LOT: List intencyjny z Air China

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 22 Grudnia 2011
Polskie Linie Lotnicze LOT i chiński przewoźnik Air China zacieśniają współpracę. List intencyjny w tej sprawie podpisano podczas wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Chinach.

Współpraca ma też wpłynąć na sukces wznawianych przez LOT rejsów z Warszawy do Pekinu. - Wizyta w Chinach jest jedną z najbardziej owocnych w ostatnim czasie – powiedział Marcin Piróg, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. - Cieszę się, że relacje z narodowym przewoźnikiem Chin układają się tak pozytywnie i wierzę, że obietnice dotyczące otrzymania odpowiednich slotów w Pekinie zostaną spełnione już do stycznia 2012 roku – dodał prezes Piróg.

Ustalenia z forum gospodarczego w Pekinie są jednymi z kluczowych w kwestii uruchomienia bezpośrednich połączeń na trasie Warszawa – Pekin, które narodowy przewoźnik planuje uruchomić w czerwcu 2012 roku. Rejsy LOT-u do stolicy Chin zostaną wprowadzone do systemu rezerwacyjnego przewoźnika po otrzymaniu slotów. Nowe połączenie będzie obsługiwane samolotami Boeing 767 a od końca 2012 roku samolotami Boeing 787 Dreamliner.

Źródło: LOT

Czytaj o LOT

TAGI: lot, Air China, warszawa okęcie, Pekin
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook