Booking.com

AIRBUS: Wizz Air zamówił 50 samolotów

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Piątek, 19 Czerwca 2009
O 50 nowych samolotów Airbus 320 wzbogaci się flota taniej linii lotniczej Wizz Air. Węgierski przewoźnik złożył takie zamówienie podczas trwającego w Le Bourget salonu samolotowego.

Łącznie zamówienie przewoźnika opiewa już na 132 samoloty A320. Wszystkie maszyny są jednoklasowe, zabierające na pokład 180 pasażerów. Nie podjęto natomiast decyzji o wyborze typu silnika.

Wizz Air poinformował, że nowe zamówienie pozwoli na wzmocnienie i rozwój siatki połączeń z 11 baz operacyjnych w Polsce, Rumunii, Bułgarii, Czechach, na Węgrzech i Ukrainie. Umożliwi ono dodanie nowych tras do 130 już istniejących w ciągu następnych 10 lat.

Na razie we flocie Wizz Air są 24 samoloty Airbus 320. - Nowe zamówienie jest zgodne z naszym planem rozwoju i podkreśla nasze aspiracje, aby stać się najczęściej wybieraną linią w Europie Środkowo-Wschodniej. Ekonomiczność samolotów Airbus jest dla nas wyjątkowo ważna, aby koszty naszych usług były jak najniższe, dzięki czemu ceny biletów mogą pozostać na najniższym poziomie. Nowa umowa pokazuje naturę naszego biznesu, nawet w trudnych warunkach panujących na rynku - powiedział prezes Wizz Air, József Váradi.

Z nowego zamówienia zadowoleni są również przedstawiciele Airbusa. - Airbus A320 jest niewątpliwie najbardziej popularnym wąsko-kadłubowym samolotem, wyjątkowo ekonomicznym i spełniającym wymagania pasażerów. Jest to jednocześnie najbardziej przyjazny środowisku samolot – powiedział dyrektor operacyjny Airbus ds. klientów, John Leahy. - Zamówienie Wizz Air jest kolejnym dowodem podkreślającym przewagę A320 nad innymi maszynami tego typu.

Airbus 320 to wąskokadłubowy samolot zabierający na pokład maksymalnie 180 pasażerów. Do tej pory producent sprzedał 6 320 takich maszyn, a 3 850 już dostarczył do ponad trzystu klinetów. W skład rodziny A320 wchodzą modele A318, A319, A320 i A321.

Podczas trwającego od poniedziałku salonu w podparyskim Le Bourget Airbus zebrał już zamówienia na 114 różnych samolotów. Najwięcej na A320.

Źródło: Wizz Air

TAGI: Airbus, Wizz Air
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook