Booking.com

AIRBUS: Zamówienia na salonie Le Bourget

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 17 Czerwca 2009
64 samoloty Airbus zamówili różni klienci podczas trwającego od poniedziałku salonu lotniczego Le Bourget we Francji. Na razie najwięcej maszyn zamówiły linie lotnicze Qatar Airways. Ich flota wzbogaci się o 24 samoloty A320.

Samoloty Airbus 320 zamówiły również azjatyckie linie lotnicze Cebu Pacific (10 sztuk), filipińskie linie ZestAir (1 sztuka) oraz prywatny klient z Azji (1 sztuka).

Poza tym linie lotnicze AirAsia X złożyły zamówienie na 10 maszyn A350, a Vietnam Airlines na 16 samolotów A321 i dwie maszyny A350 XWB.

AirAsia X, tanie azjatyckie linie lotnicze, obsługujące połączenia dalekodystansowe, powiązane z malezyjskim AirAsia Group, złożyły zamówienie na 10 egzemplarzy modelu A350 XWB. Linia lotnicza zamierza eksploatować samoloty w sieci połączeń między azjatyckim hubem w Kuala Lumpur a miastami na całym świecie, szczególnie w Europie i Australii. AirAsia X zdecydowało się na wariant A350-900, który zostanie skonfigurowany tak, by przewoził ponad 400 pasażerów w podziale na dwie klasy.

- Zamówienie na kolejne egzemplarze modelu A321 jest wynikiem powodzenia, z jakim wprowadziliśmy do eksploatacji ten samolot w naszych połączeniach krajowych i regionalnych – powiedział Pham Ngoc Minh, prezes i dyrektor generalny Vietnam Airlines. - Jesteśmy również przekonani, że w kategorii samolotów szerokokadłubowych A350 XWB wyznaczy nowe standardy wydajności i komfortu podróżowania, dlatego naszym zdaniem, jeśli chcemy rozwinąć naszą sieć połączeń transkontynentalnych, jest to właściwy wybór.

Linie lotnicze Cebu Pacific z Filipin złożyły zamówienie na 10 dodatkowych egzemplarzy modelu A320 i tym samym podniosły liczbę zamówionych egzemplarzy do 15. Dostawę nowych samolotów zaplanowano po 2013 roku – dołączą one do istniejącej floty A319 i A320 obsługujących rozbudowaną siatkę połączeń krajowych i regionalnych tego przewoźnika. Pierwsza seria 10 samolotów ma zostać dostarczona przewoźnikowi między 2010 a 2013 rokiem.

Linie lotnicze Zest Airways Inc (ZestAir) z Filipin złożyły wiążące zamówienie w Airbusie na pierwszy całkowicie nowy wąskokadłubowy egzemplarz modelu A320. Samolot dołączy do istniejącej floty składającej się z dwóch egzemplarzy A320 zakupionych przez linię na otwartym rynku w 2008 roku.

Źródło: Airbus

TAGI: Airbus, Qatar Airways, Cebu Pacific, Air Asia X, Vietnam Airlines, Zest Airways
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook