Booking.com

NORWEGIAN: Rekorodowo dobry maj

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 08 Czerwca 2009
O blisko 1/4 zwiększyła się w maju liczba pasażerów linii lotniczych Norwegian. Na pokłady samolotów skandynawskiego przewoźnika wsiadło 946 tys. podróżnych. To najlepszy wyniki w historii firmy.

Nigdy wcześniej norweska linia nie przewiozła tak dużej liczby pasażerów w ciągu jednego miesiąca.

- Jesteśmy zadowoleni z wyników przewozowych 2009 roku. Maj to kolejny miesiąc znacznego wzrostu liczby przewiezionych pasażerów. Fakt, że ich liczba szybko rośnie jeszcze przed sezonem letnim, najlepiej dowodzi zaufania, jakim darzą nas pasażerowie - mówi Bjørn Kjos, Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle.

Poprzedni rekord został stanowiony w lipcu 2008 roku. W znacznej części wzrost wynika z otwarcia nowych tras w Danii, a także z szybkiej ekspansji na rynku norweskim. Ponad 140 tys. pasażerów Norwegian przewiózł w maju na połączeniach do/z duńskich portów lotniczych. Na trasach krajowych w Norwegii lina przewiozła o prawie 100 tys. pasażerów więcej, co oznacza wzrost o 34 procent w porównaniu z majem 2008 roku.

Wskaźnik wykorzystania miejsc w samolotach wyniósł w maju 77 procent i był o 2 punkty procentowe niższy niż rok wcześniej. W maju Norwegian wykonał 99.8 procent rozkładowych rejsów, z czego 87.1 procent odleciało o czasie.

Źródło: Norwegian

Czytaj o NORWEGIAN

TAGI: Norwegian
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook