Booking.com

STAR ALLIANCE: Aegean Airlines przyszłym członkiem

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Wtorek, 26 Maja 2009
Star Alliance zaakceptował zgłoszenie greckich linii Aegean Airlines ubiegających się o członkostwo w sojuszu. Grecki przewoźnik wzbogaciłby sojusz o 24 trasy międzynarodowe i 23 krajowe.

- Aegean Airlines to cenne uzupełnienie sieci Star Alliance. Grecja, macierzysty rynek przewoźnika, ma dla nas strategiczne znaczenie ze względu na lokalizację we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego, przez co jest głównym południowo-wschodnim punktem dostępu na terytorium Unii Europejskiej. Poprzez sieć Aegean Airlines nasi klienci w przyszłości zyskają dostęp do wielu miejsc w Grecji, jak również będą mieli większy wybór, jeśli chodzi o trasy w obrębie Europy - powiedział dyrektor generalny Star Alliance, Jaan Albrecht.

Linie Aegean Airlines są notowane na giełdzie. Działalność rozpoczęły 10 lat temu. Flota greckiego przewoźnika składa się z 31 maszyn obsługujących łącznie 47 tras krajowych i międzynarodowych, wykonując codziennie 200 lotów. W 2008 roku Aegean Airlines stały się największą grecką linią lotniczą pod względem liczby pasażerów.

- Członkostwo w Star Alliance to dla naszej firmy zarówno wielki zaszczyt, jak i wspaniała szansa. W najbliższej przyszłości nasi klienci będą mogli korzystać z sieci połączeń, przywilejów i nagród lojalnościowych największego i najlepiej rozpoznawalnego sojuszu linii lotniczych na świecie. Będziemy wciąż rozwijać naszą sieć i nasze usługi, starając się wnosić cenny wkład w działalność tego wspaniałego sojuszu - powiedział prezes Aegean Airlines, Theodore Vassilakis.

Zespoły integracyjne firm Aegean Airlines i Star Alliance wkrótce rozpoczną pracę, która według przewidywań potrwa około 12 miesięcy. Po zakończeniu tego procesu integracyjnego sieć Star Alliance będzie obejmować łącznie 26 przewoźników, oferując wybór ponad tysiąca kierunków w 176 krajach obsługiwanych przez 21 tys. lotów dziennie.

________________________________________________________

Aegean Airlines:
Aegean Airlines to zapewniające pełną obsługę linie lotnicze, zajmujące wiodącą pozycję na greckim rynku oraz coraz silniej zaznaczające swoją obecność na międzynarodowych trasach rejsowych między Grecją a różnymi portami lotniczymi w Europie oraz krajach sąsiednich. W 2008 r. Aegean Airlines przewiozły 6 mln pasażerów, o 14% więcej niż w roku poprzednim. Obecnie flota linii obsługująca połączenia rejsowe składa się z 31 samolotów eksploatowanych średnio od dwóch lat. Przewoźnik oferuje lory rejsowe do 17 miejsc na terenie Grecji (Ateny, Saloniki, Heraklion, Chania, Rodos, Kos, Samos, Mytilene, Chios, Alexandroupolis, Mykonos, Santorini, Kavala, Limnos, Korfu, Ioannina i Kefalonia) oraz 18 miast w Europie (Londyn, Paryż, Monachium, Frankfurt, Düsseldorf, Stuttgart, Berlin, Bruksela, Barcelona, Rzym, Mediolan, Wenecja, Larnaka, Pafos, Kair, Sofia, Bukareszt, Tirana). Aegean Airlines są także regionalnym partnerem Lufthansy, co daje im dostęp do ogólnoświatowej sieci połączeń tego przewoźnika. W ciągu swojej dziesięcioletniej działalności w branży lotów rejsowych Aegean Airlines w uznaniu wyników działalności, sukcesu komercyjnego oraz dbałości o wygodę i zadowolenie klienta sześciokrotnie otrzymały nagrodę Stowarzyszenia Linii Lotniczych Regionów Europejskich (European Regions Airline Association – ERA). Linie te zostały ponadto kilkakrotnie wyróżnione nagrodą przyznawaną przez międzynarodowy port lotniczy w Atenach za największy wśród pojedynczych linii lotniczych wkład w zwiększenie ruchu pasażerskiego na lotnisku. Ostatnio Aegean Airlines otrzymały nagrodę Skytrax World Airline dla najlepszego regionalnego przewoźnika europejskiego 2009 r.

Źródło: LOT

TAGI: Aegean Airlines, Star Alliance
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook