Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


SAS: Karty pokładowe w telefonie

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 20 Kwietnia 2009
Skandynawskie linie lotnicze SAS wprowadziły karty pokładowe przesyłane na telefony komórkowe. Na razie usługa jest testowana i obejmuje jedynie kilka lotnisk. Wśród nich nie ma żadnego w Polsce.

Karta pokładowa w telefonie komórkowym ma ułatwić i usprawnić podróże lotnicze. Do 1 lipca z nowej usługi mogą korzystać jedynie podróżujący samolotami SAS pomiędzy portami w Kopenhadze, Goeteborgu, Helsinkach, Londynie Heathrow, Oslo, Stavanger i Sztokholmie.

- W chwili obecnej około 10 procent pasażerów SAS dokonuje odprawy za pomocą SMS-a, jednak naszym celem na rok 2011 jest sytuacja, w której 80 procent naszych pasażerów będzie robić to poza lotniskiem, czyli przez internet lub telefon komórkowy - mówi Lars Sandahl Sørensen z SAS. - Jest dla nas bardzo ważne, aby nasi klienci podróżowali z nami w możliwie najbardziej płynny i najprostszy sposób. Dlatego też z niecierpliwością oczekujemy na drugą połowę roku, kiedy po dokonaniu oceny okresu próbnego, usługa ta zostanie w pełni wdrożona - dodał Sørensen.

By skorzystać z nowej usługi pasażer musi posiadać dostę do mobilnego internetu (WAP). Po odprawie za pomocą SMS-a lub SAS Mobile Portal (www.sas.mobi), wystarczy jedno kliknięcie potwierdzające szczegóły lotu, a na wyświetlaczu telefonu pojawi się Mobilna Karta Pokładowa z kodem kreskowym 2D. Mobilna Karta Pokładowa zawiera numer lotu, numer miejsca w samolocie oraz godzinę odlotu i przylotu.

Kod kreskowy 2D może być wykorzystywany przy rejestracji bagażu w samoobsługowych stoiskach SAS oraz przy kontroli bezpieczeństwa, przyspieszonej kontroli bezpieczeństwa Fast Track, a także przy korzystaniu z komfortowych poczekalni SAS na lotniskach.

Partnerem SAS, który pomaga mu testować karty pokładowe z kodem paskowym, jest brytyjska firma Mobiqa.

Źródło: SAS

Czytaj o SAS

TAGI: SAS, Kopenhaga, karta pokładowa, Londyn Heathrow, Oslo, Stavanger, Sztokholm, Helsinki
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook