Booking.com

RYANAIR: Kolejne cięcia lotów z Dublina

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 16 Marca 2009
Tanie linie lotnicze Ryanair ogłosiły kolejne cięcia lotów z Dublina. Powód jest ten sam, czyli nałożone przez rząd podatki od turystów. Liczba pasażerów irlandzkiego przewoźnika zmiejszy się w Dublinie o 23 procent.

Od lipca 2009 roku Ryanair zlikwiduje połączenia z Dublina do Bazylei, Doncaster, Porto i Teesside. Zmniejszy również częstotliwość na trasach do Aberdeen, Biarritz, Billund, Bournemouth, Carcassonne, East Midlands, Malagi i Rzymu.

Cięcia Ryanair są wynikiem wysokich kosztów jakie przewoźnik ponosi na lotnisku w stolicy Irlandii. Linii chodzi o podatek turystyczny w wysokości 10 EUR wprowadzony przez tamtejszy rząd. Firma zdecydowała, że ograniczny liczbę samolotów stacjonujących w Dublinie z 22 do 17. Wcześniej przewoźnik zapowiadał, że będzie ich tam 18. Liczba lotów w tygodniu spadnie z 700 do 600, a liczba pasażerów w sezonie 2009/2010 z 10,8 mln do 8,3 mln osób.

Dublin nie jest jedynym irlandzkim portem, w którym dojdzie do cięć. Podobny los spotkał również Shannon, gdzie linia zmniejszy liczbę samolotów z sześciu do czterech, a co za tym idzie ograniczy liczbę obsługiwanych tras z 30 do 25. W ciągu roku liczba pasażerów zmniejszy się o 700 tysięcy osób do 1,2 mln podróżnych. Jak informują przedstawiciele Ryanair'a cięcia w bazie spowodują również zmniejszenie zatrudnienia o około stu osób.

Ryanair ograniczy również loty z brytyjskiego Liverpoolu, gdzie przewoźnik wycofa jeden z siedmiu bazujących tam samolotów.

Wszystkie te cięcia spowodują m.in. zmniejszenie liczby połączeń z i do Polski. Już w styczniu Ryanair zapowiedział zlikwidowanie czternastu tras z naszego kraju: z Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina i Wrocławia.

Źródło: Ryanair

Czytaj o RYANAIR

PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook