Booking.com

Lotniska » WARSZAWA MODLIN

Położenie:
Port Lotniczy Warszawa Modlin położony jest w Nowym Dworze Mazowieckim. 35 km na północny-zachód od Warszawy. Lotnisko znajduje się w sąsiedztwie trasy S7 prowadzącej z Warszawy do Gdańska oraz przy trasie 62 z Płocka do Wyszkowa.

Warszawa Modlin jest najnowszym portem lotniczym w Polsce. Pierwsze samoloty przyjmie w czerwcu 2012 roku. Pierwszą linią lotniczą, która będzie operowała z lotniska w Modlinie jest Wizz Air (pierwszy lot 18.07.2012).

Wcześniej lotnisko istniało w latach 1940-2000. W 2005 roku została powołana spółka Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin, a w 2010 roku wpisano lotnisko do rejestru lotnisk cywilnych. W nowym terminalu o powierzchni ponad 12 tys. m2 znaduje się 12 stanowisk odprawy biletowo-bagażowej (docelowo 22) oraz po sześć stanowisk kontroli paszportowej w strefie przylotów i odlotów.


Wyświetl większą mapę

Dojazd pociągiem:
Linię Warszawa – Modlin obsługują nowoczesne pociągi Elf uruchamiane przez spółkę samorządu województwa mazowieckiego – Koleje Mazowieckie. W ciągu całego dnia na trasie Modlin – Warszawa do dyspozycji podróżnych są 42 połączenia (14 połączeń lotniskowych oznaczonych specjalnym piktogramem samolotu oraz 28 pociągów kursujących przez Modlin na linii w kierunku do Działdowa). Spośród 14 połączeń lotniskowych 11 pociągów łączy dwa porty lotnicze w obrębie Mazowsza: Lotnisko Warszawa/Modlin oraz Lotnisko Chopina, a pozostałe trzy kursują na trasie Modlin – Warszawa Zachodnia.

Pomiędzy stacją kolejową Modlin a terminalem lotniska, co 20 minut będą kursowały specjalne autobusy lotniskowe w barwach Kolei Mazowieckich. Mogą pomieścić do 70 pasażerów, są klimatyzowane, a także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rozkład jazdy autobusów jest dostosowany do przyjazdów/odjazdów pociągów.

Przejazd pociągiem na stację Modlin ze stacji Warszawa Centralna trwa średnio 44 minuty. Autobusy pokonują trasę stacja Modlin – terminal lotniska w ok. 10 minut.

Cena biletu (jednorazowy, normalny) na pociąg do stacji Modlin (44 km) z Warszawy Centralnej to 12,50 zł. Natomiast taki sam bilet na przejazd ze stacji Warszawa Gdańska do stacji Modlin (37 km) kosztuje 10,60 zł. Cena przejazdu autobusem Kolei Mazowieckich na terminal wynosi 4 zł. Bilety na autobus Kolei Mazowieckich będzie można kupić w każdej kasie, pociągu oraz u pracownika KM prowadzącego odprawę w autobusach.

Dojazd autobusem:
- ModlinBUS - połączenie autobusowe Lotniska z Warszawą. Autobusy kursują na trasie: dworzec Centralny, stacja metra Młociny, terminal Lotniska Warszawa/Modlin. Przejazd w jedną stronę kosztuje 33 zł. www.modlinbus.pl

Parkingi:
Port posiada 800 miejsc parkingowych.

Wypożyczalnie samochodów:
Na razie brak informacji na temat wypożyczalni samochodów

Infolinia: +48 22 346 43 60

Strona internetowa: www.modlinairport.pl[wróć]