Booking.com

Lotniska » RZYM CIAMPINO (CIA)

Położenie:
Lotnisko Ciampino położone jest 15 km na południe od centrum Rzymu. Jadący z Rzymu samochodem muszą jechać Via Appia Nuova w kierunku Castelli Romani. Z lotniska do centrum Rzymu trzeba również pojechać drogą Via Appia Nuova w kierunku Roma. Na lotnisko Fiumiciono można dotrzeć obowdnicą "Grande Raccordo Anulare" a następnie autostradą "Roma Fiumicino".


Wyświetl większą mapę

Dojazd komunikacją publiczną:
- "Terravision Shuttle" dojeżdża z lotniska Ciampino do Roma Termini Railway Station. Połączenie dopasowane jest do przylotów i odlotów samolotów. Przejazd w obie strony kosztuje 8 EUR (w jedną stronę 4 EUR).

- "Cotral" lub "Schiaffini Bus" dojeżdża do dworca kolejowego Ciampino skąd metrem można dojechać do dworca kolejowego Termini oraz do Roma Anagnina.

ROME - CIAMPINO AIRPORT

Dojazd taksówką:
Przejazd taksówką do centrum Rzymu kosztuje 30 EUR. Taksówki zabierają maksymalnie czterech pasażerów, a w cenę wliczony jest przewóz bagażu.

Transfer na lotnisko Fiumicino:
- z lotniska Ciampino "Terravision Shuttle" lub "Schiaffini Shuttle" do Roma Termini Station i następnie "Terravision Shuttle" lub "Schiaffini Shuttle" na lotnisko Fiumicino. Podróż trwa około 3 godzin i kosztuje około 17 EUR.

- z lotniska Ciampino autobusem "Cotral" lub "Schiaffini Bus" do stacji Ciampino FS Station i następnie lokalnym pociągiem do Roma Termini Station, skąd pociągiem "Leonardo Express" na lotnisko Fiumicino. Podróż trwa około 2 godzin i kosztuje około 11,30 EUR.

- z lotniska Ciampino autobusem "Cotral" do stacji metra Anagnina Metro Stop, skąd metrem do Roma Termini Station. Następnie pociągiem "Leonardo Express" na lotnisko Fiumicino. Podróż trwa około 2 godzin i kosztuje około 10,60 EUR.

- z lotniska Ciampino autobusem "Cotral" do Anagnina Metro Stop, stąd linią metra A do Termini Metro Stop. Następnie linią metra B do Roma Tiburtina FS Station. Później pociągiem FM1 do lotniska Fiumicino. Podróż trwa około 3 godzin i kosztuje 6,50 EUR.

- przejazd taksówką z lotniska Ciampino na Fiumicino kosztuje od 40 do 50 EUR i trwa około 30 minut w zależności od natężenia ruchu.

Strona internetowa lotniska: www.adr.it[wróć]