Booking.com

Lotniska » RZYM FIUMICINO (FCO)

www.adr.it

Położenie:
Lotnisko Fiumicino Leonardo da Vinci położone jest 32 km na południowy-zachód od centrum Rzymu. Z lotniska prowadzi autostrada "Roma Fiumicino", którą dojechać można do obwodnicy miasta "Grande Raccordo Anulare". Obwodnicą można dojechać również do innego rzymskiego lotniska - Ciampino.

Dojazd pociągiem:
Z lotniska Fiumicino do Termini Station kursuje pociąg Leonardo Express. Nie zatrzymuje się na żadnych przystankach pośrednich. Kursuje co 30 minut. Kosztuje 9,50 EUR.

"Metropolitan Train FM1" można dojechać z lotniska Fiumicino do Roma Tiburtina, Fara Sabina, Poggio Mirteto oraz Orte. Pociągi kursują z częstotliwością 15-60 minut. Przejazd do stacji Monterotondo-Mentana kosztuje 5 EUR.

Dojazd autobusem:
Z lotniska do Roma Termini Station kursuje "Terravision Shuttle". Bilet w obie strony kosztuje 8 EUR (w jedną stronę 4 EUR). Autobus nocny "Cotral" kursuje z lotniska do Roma Termini i Roma Tiburtina. Bilet kosztuje 5 EUR.

Dojazd taksówką:
W Rzymie są dwa rodzaje taksówek - miejskie i lotniskowe. Przejazd miejską kosztuje 40 EUR, a lotniskową 60 EUR. Obie zabierają maksymalnie czterech pasażerów, a w cenę wliczony jest przewóz bagażu.

Transfer na lotnisko Ciampino:
- z lotniska Fiumicino "Terravision Shuttle" lub "Schiaffini Shuttle" do Roma Termini Station i następnie "Terravision Shuttle" lub "Schiaffini Shuttle" na lotnisko Ciampino. Podróż trwa około 3 godzin i kosztuje około 17 EUR.

- z lotniska Fiumicino pociągiem "Leonardo Express" do Roma Termini Station i następnie lokalnym pociągiem do Ciampino FS Station. Później z Ciampino FS Station autobusem "Cotral" lub "Schiaffini Bus" na lotnisko Ciampino. Podróż trwa około 2 godzin i kosztuje około 11,30 EUR.

- z lotniska Fiumicino pociągiem "Leonardo Express" do Roma Termini Station i następnie metrem do Anagnina Metro Stop. Później z autobusem "Cotral" na lotnisko Ciampino. Podróż trwa około 2 godzin i kosztuje około 10,60 EUR.

- z lotniska Fiumicino pociągiem FM1 do Roma Tiburtina FS Station, następnie metrem linii B do Termini Metro Stop. Później metrem linii A do Anagnina Metro Stop skąd autobusem "Cotral" do lotniska Ciampino. Podróż trwa około 3 godzin i kosztuje 6,50 EUR.

- przejazd taksówką z lotniska Fiumicino na Ciampino kosztuje od 40 do 50 EUR i trwa około 30 minut w zależności od natężenia ruchu.[wróć]