Booking.com

Lotniska » MANCHESTER (MAN)

www.manchester.co.uk
 
Położenie:
     Lotnisko położone jest na południowy-zachód od centrum miasta.
 
Dojazd samochodem:
     Z jakiegokolwiek kierunku jedziesz na lotnisko najlepiej dotrzeć jest autostradą M56 (zjazd 5). Terminale oznakowane są kolorami: zielony T1, czerwony T2 i fioletowy T3.
 
Dojazd autobusem:
     Połączenie autobusowe SKYLINE obsługiwane jest przez firmy Stagecoach, Trent i Arriva. Autobusami można dojechać do Manchester, Altrincham, Stockport.
Lokalne autobusy jeżdżą co pół godziny od wczesnego rana do później nocy, również w weekendy i święta państwowe.
Stagecoach 43 kursuje co 10 minut pomiędzy lotniskiem a centrum miasta.
Trent Buses 199 jeździ do Stockport i Bukston.
     Terminal międzynarodowy jest obsługiwany przez linie 19 i 19A.
     W weekendy i święta państwowe linia Selwyns 201 jeździ do Viewing Park.
 
Dojazd autokarem:
     Lotnisko w Manchester jest bezpośrednio skomunikowane z ponad 50 miastami w Wielkiej Brytanii. Połączenia obsługuje National Express. Autobusy wyjeżdżają ze stacji. Bilety można kupić w centrum informacji turystycznej w hali przylotów w terminalu 1 i 2, a także w punkcie First Opinion w terminalu 1 na poziomie przylotów.
 
Dojazd pociągiem:
     Z lotniska realizowanych jest ponad 100 połączeń dziennie, m.in. do York i Lake District. Istnieją również nocne połączenia do Sheffield, Leeds, Hadersfield, Manchester, Bolton, Preston, Blackpool. W ciągu dnia na godzinę jest 6 połączeń do centrum Manchesteru, w nocy cztery. Podróż do dworca Manchester Piccadilly trwa około 15-20 minut. Wiele pociągów jedzie dalej do Oxford Road, Deansgate, Salford Central Station. Z Manchester Piccadilly można przesiąść się na pociągi do całej Wielkiej Brytanii. Inne stacje przesiadkowe: Crewe (dla połączeń do Walii, Midlands i w kierunku południowym), Preston (w kierunku Cumbria, Szkocja). Bilety można kupić na stacji w automatach i kasach.
 

 [wróć]