Booking.com

Lotniska » BARCELONA (BCN)

www.aena.es
 
Położenie:
      Lotnisko położone jest na południowy-wschód od centrum miasta, pomiędzy miejscowościami El Prat de Llobregat, Villadecans a Sant Boi
 
Dojazd samochodem:
      Dojazd autostradą C31 Barcelona-Castelldefels, która łączy się z C32 Barcelona-Sitges. Z obwodnicy dojechać można przez Pata-Sur.
 
Dojazd autobusem:
      Specjalna linia autobusowa (A1) dowozi z portu lotniczego do samego centrum (Plaza de Catalunya). Przystanki znajdują się przed terminalami A, B i C. Autobusy kursują z częstotliwością od 9 do 12 minut. Cena 3,60 euro.
      Linia 105 dojeżdża do El Prat, 106 do Plaza de Espana. Obie linie odjeżdżają jedynie sprzed terminali B i C. Jednorazowe bilety kosztują 1,15 euro.
      Linia Eurolines Penisular jeździ przez Sants Station (Barcelona) do stolicy Andory. Odjeżdża sprzed terminalu B (5-6 połączeń dziennie). Bilet w jedną stronę 26 euro, w obie 44 euro.
      Linia Mon-Bus łączy Barcelonę z Tarragoną (przystanki: Ribes, Sitges, Rocamar, Roquetes, Vilanova, Cubelles, Cunit, Segur, Calafell, El Vendrell). Odjeżdża sprzed terminali B i C.
      Linia Novatel Autocars jeździ z lotniska do Andory. Odjeżdża sprzed terminala B. Bilet w jedną stronę 25 euro, w obie 44 euro.
      Linia Rapid Aeroport (ALSA) jeździ do Figueres, Girony, Lleida, Reus i Tarragony. Odjeżdża sprzed terminali B i C.
 
Dojazd taksówką:
      Taksówka do Plaza Espana kosztuje około 15 euro, do Plaza Catalunya 17 euro a do Sagrada Familia 21 euro. Ceny są nieznacznie wyższe w soboty, niedziele i święta oraz w nocy.
 
Dojazd pociągiem:
     Lotnisko połączone jest z Barceloną pociągiem podmiejskim. Kursuje od 6.25 do 23.50. Na stacjach Sants i Catalunya można się przesiąść do metra. Pociągi kursują co 20 minut.  


[wróć]