Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Lotniska » KATOWICE PYRZOWICE

Położenie:
Port lotniczy Katowice-Pyrzowice położony jest 35 km na północ od centrum Katowic.

Dojazd z Katowic prowadzi drogą krajową numer 86 do skrzyżowania z trasą S1, następnie trasą S1 do portu lotniczego.

Dojazd od strony Częstochowy prowadzi drogą numer 1 do skrzyżowania z trasą S1, następnie trasą S1 do portu lotniczego.

Dojazd od strony Krakowa autostradą A4, a następnie trasą krajową S1 do portu lotniczego.

Dojazd od strona Bielska Białej drogą numer 1, a następnie obwodnicą górnośląską S1 do portu lotniczego.Wyświetl większą mapę

Dojazd komunikacją publiczną:
Linia 53 i 85 - kursują codziennie na trasie Lotnisko Katowice - Bytom (www.kzgop.pl)
Linia 17 - kursuje codziennie na trasie Lotnisko Katowice - Mierzęcice (www.kzgop.pl)
Linia "Airport Bus" - kursuje codziennie na trasie Lotnisko Katowice - Katowice Centrum (www.pkm.katowice.pl)
Autobusy linii "Matuszek" kursują na trasie Lotnisko Katowice - Kraków
Autobusy P-Air PyrzowiceExpress.pl kursują na trasie Lotnisko Katowice - Częstochowa oraz Lotnisko Katowice - Kraków (www.pyrzowiceexpress.pl)
Minibusy firmy TigerExpress.eu kursują na trasie Lotnisko Katowice - do Bohumina i Ostravy.(www.tigerexpress.eu)

Parking:
Samochód można zostawić na jednym z trzech parkingów zlokalizowanych na terenie lotniska. Dwa parkingi są niestrzeżone, jeden strzeżony. Liczba miejsc ok. 2500. Postój do 15 minut jest bezpłatny. Zniżki dla pasażerów rezerwujących miejsca postojowe w internecie i dla korzystających z programu FlySilesia.

Wypożyczalnie samochodów:
Auto można wypożyczyć w jednej z 14 wypożyczalni: BUDGET, JOLCAR, JOKA, SILVERCAR, GTL-SERVICE CAR RENTAL, DOLAR RENT A CAR, AUTORENOMA, INCAR24, AUTOCASH, iCAR, ONLINE CAR RENTAL, GT MWN CARS, SORGAN, AVOS. Szczegóły na stronie lotniska.

Infolinia: 801 011 752, z telefonów komórkowych +48 32 39 27 85 (324)

Strona internetowa: www.katowice-airport.pl

Informacje o KATOWICE AIRPORT

Katowice Airpot to międzynarodowy port lotniczy położony w centralnej części województwa śląskiego, około 30 km na północ od Katowic. Znajduję się na terenie dwóch gmin (Ożarowice i Mierzęcice), a zarazem na pograniczu dwóch powiatów tarnogórskiego i będzińskiego.

W zasięgu 100 km od śląskiego lotniska mieszka 11 mln mieszkańców, jest to najbardziej uprzemysłowiony region w Polsce.

Katowice Airport jest centralnym lotniskiem Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach od 1994 roku zarządzany jest przez Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA. Aktualnie z lotniska operuje czterech przewoźników regularnych. Dwóch sieciowych - PLL LOT i Lufthansa oraz dwóch niskokosztowych, Wizz Air i Ryanair. W sumie linie te obsługują z Katowic ponad trzydzieści kierunków do trzynastu europejskich państw. Ponadto MPL Katowice dysponuje bogatą siatką połączeń czarterowych i cargo obejmującą ponad trzydzieści kierunków do trzynastu państw w Europie, Azji i  Afryce Północnej. Na trasach tych przewozy realizuje 31 linii czarterowych i cargo. MPL Katowice jest trzecim w Polsce, pod wzglądem wielkości obsługiwanego ruchu pasażerskiego. W roku 2009 z połączeń oferowanych z Pyrzowic skorzystało w sumie 2 364 613 pasażerów, z tej liczny aż 603 765 osób podróżowało liniami czarterowymi.

Port posiada dwa terminale pasażerskie, Terminal A i Terminal B, o łącznej przepustowości 4 mln pasażerów. Na lotnisku znajdują się m.in. najdłuższy w Polsce 180-metrowy taras widokowy, liczne restauracje, pokój dla matki z dzieckiem, apteka, wypożyczalnie samochodów, kantory wymiany walut, poczta, salonik VIP, sklepy wolnocłowe oraz kaplica.

Dzięki otwartej w 2006 r. drodze ekspresowej S1, która połączyła lotnisko z drogą krajową nr 1 do portu można dotrzeć sprawnie i bezpiecznie. Wkrótce zostanie otwarty odcinek autostrady A1 (Pyrzowice-Gliwice) który połączy lotnisko z autostradą A4, oraz Republiką Czeską i ułatwi dojazd obywatelom Czech, którzy często korzystają z katowickiego lotniska.

Lotnisko jest Centrum Czarterowym Polski Południowej (największa liczba lotów czarterowych po warszawskim Okęciu). W sezonie zima 2010/11 otwarto długodystansowe połączenie z Katowic do Mombasy w Kenii, który jest jednocześnie jedynym kierunkiem długodystansowym z polskiego portu regionalnego w sezonie zimowym 2010/2011. Katowice Airport to także, ważne lotnisko przeładunkowe, odprawia się tutaj największą liczbę towarów wśród wszystkich portów regionalnych, w ciągu dziesięciu miesięcy 2010 r. przyjęto o 40% więcej frachtu w porównaniu do całego minionego roku, dokładnie 9 200 ton.[wróć]