Booking.com

Najkrótszy lot A380 na świecie

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 12 Grudnia 2016

Linie lotnicze Emirates uruchomiły najkrótszy lot na świecie Airbusem A380. Rejs trwa niewiele ponad godzinę. Samolot pokonuje zaledwie 379 kilometrów.

Lot z Dubaju do Dohy trwa 1 godzinę i 20 minut, a z powrotem 1 godzinę i 10 minut. To najkrótszy lot rozkładowy wykonywany przez Airbusa A380.

To jeden z dziewięciu rejsów na tej trasie jakie każdego dnia wykonują linie Emirates. Stolica Kataru jest tym samym najczęściej obsługiwanym kierunkiem w siatce połączeń Emirates. Zapotrzebowanie na loty Dubaj-Doha jest bardzo wysokie – w ciągu ostatnich pięciu lat linie przewiozły na trasie ponad 3,7 miliona pasażerów.

Połączenie realizowane jest przez Airbusa A380 Emirates w konfiguracji trzyklasowej, w którym znajduje się 429 szerokich foteli w klasie ekonomicznej na pokładzie głównym, 76 rozkładanych do pozycji leżącej siedzeń w klasie biznes i 14 kabin prywatnych w klasie pierwszej na pokładzie górnym.


Linie Emirates uruchomiły najkrótsze połączenie na świecie obsługiwane przez samolot A380. Fot.: Emirates

Dwupokładowy A380 to największy samolot komercyjny na świecie, który dzięki przestronnym i cichym kabinom cieszy się niezwykłą popularnością wśród podróżnych z całego świata. Linie Emirates dysponują największą na świecie flotą tych maszyn – obecnie znajduje się w niej 87 A380, a 55 kolejnych oczekuje na dostawę. Przewoźnik realizuje połączenia A380 do ponad 45 kierunków na całym świecie.

Źródło: Emirates

TAGI: Emirates, A380, Airbus, Airbus A380, Dubaj, Doha
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook