Booking.com

Olimpijskie malowanie samolotu Wizz Air z konkursem

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Niedziela, 27 Listopada 2016

Samolot w barwach projektu Budapeszt 2024 we flocie Wizz Air. Stolica Węgier chce zorganizować letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie. Na Airbusach A321 i A320 znalazły się elementy dotyczące tego wydarzenia sportowego.

Obrazy przedstawiają fale Dunaju, który płynie przez centrum miasta, a także Statuę Wolności, historyczną budowlę, która wznosi się na jednym z najwyższych wzgórz stolicy Węgier.

Samolot A321 dedykowany projektowi Budapeszt 2024 dołączył do floty 24 listopada. Natomiast A320 rozpocznie komercyjne loty 1 grudnia 2016 roku. Oba samoloty będą pozostawać w wyjątkowych barwach przez cały okres ubiegania się Budapesztu o miano gospodarza igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich do 31 sierpnia 2017 roku.

Z okazji wprowadzenia wyjątkowego, nowego malowania, Wizz Air uruchamia konkurs “Spot the Budapest Plane” skierowany do miłośników lotnictwa. Należy zrobić zdjęcie samolotowi w nowym malowaniu, umieścić je na instagramie i opatrzyć hashtagiem #WIZZBudapest2024. Dwa najlepsze zdjęcia zostaną nagrodzone voucherami Wizz Air o wartości po 200 euro oraz specjalnymi zestawami upominkowymi.


Olimpijskie malowanie samolotu Wizz Air. Budapeszt 2024. Fot.: Wizz Air

- Jako linia lotnicza wywodząca się z Węgier, jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć promocję marki miasta Budapeszt na arenie międzynarodowej. Od początku naszej działalności w 2004 roku zdobyliśmy zaufanie prawie 18,5 mln pasażerów na Węgrzech. W tym roku będziemy świętować rekordowy wynik – największą liczbę pasażerów przewiezionych przez linię lotniczą na trasach w węgierskiej siatce połączeń. Jesteśmy przekonani, że samolot w barwach projektu Budapeszt 2024 pomoże w promocji miasta i zachęci ludzi do odwiedzenia stolicy Węgier - powiedział József Váradi, prezes Wizz Air.

- Jako główny sponsor tego historycznego projektu, jesteśmy niezwykle dumni mogąc powitać samolot A321 linii Wizz Air w wyjątkowym malowaniu na naszym lotnisku, gdzie będzie mógł być codziennie podziwiany przez tysiące ludzi z całego świata - dodał Jost Lammers, prezes Portu Lotniczego w Budapeszcie.

Źródło: Wizz Air

TAGI: Wizz Air, Budapeszt, Airbus, A321, Budapeszt 2024
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook