Booking.com

Tego jeszcze nie widzieliście! Samolot z kwiatów!

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 24 Listopada 2016

Linie Emirates wspólnie z Dubai Miracle Garden tworzą największą na świecie instalację kwiatową w kształcie samolotu A380 Emirates. Można ją zobaczyć w Dubaju, w sercu największego naturalnego ogrodu kwiatowego na świecie.

Instalacja składa się z ponad 500 tysięcy świeżych kwiatów i żywych roślin. Po rozkwitnięciu instalacja będzie liczyła aż 5 milionów kwiatów i ważyła ponad 100 ton (masa startowa prawdziwego A380 wynosi 575 ton).

Budowa trwała 180 dni. W tym czasie zespół złożony z ponad 200 osób, pracując po 10 godzin dziennie, wybudował, ułożył i zamontował roślinną strukturę na ważącym 30 ton stalowym rusztowaniu tworzącym samolot A380 Emirates. Pełnowymiarowa instalacja ma ponad 72,93 metra długości. Kadłub znajduje się na wysokości 10,82 metra, a ogon – 24,21 metra nad ziemią. Samolot wyposażony jest nawet w ruchome łopatki silników i inne kluczowe elementy konstrukcyjne oddające istotę prawdziwej maszyny.


Samolot z kwiatów w barwach Emirates. Fot.: Emirates

Na instalację składa się siedem rodzajów kwiatów: petunie, koleusy, aksamitki, lwie paszcze, fiołki, pelargonie i gailardie. Charakterystyczne logo Emirates tworzy mieszanka ponad 9 tysięcy roślin, a olbrzymie skrzydła o rozpiętości ponad 80,27 metra powstały ze 100 tysięcy kwiatów.

Instalacja A380 Emirates zostanie udostępniona zwiedzającym 27 listopada i będzie można ją oglądać z dwupoziomowej platformy położonej w samym środku ogrodu Dubai Miracle Garden.
Źródło: Emirates

TAGI: Emirates, Dubaj, A380, Airbus, Airbus A380
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook