Booking.com

Unikatowy samolot KLM w holenderskich barwach

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 16 Czerwca 2016

Linie lotnicze KLM zaprezentowały swój pierwszy i jedyny samolot prawie w całości pomalowany na pomarańczowo. Ten soczyście pomarańczowy Boeing 777-300 nawiązuje do holenderskich korzeni KLM i podkreśla narodowy kolor Holandii.

Firma w ten sposób zrealizowała życzenia swoich fanów z Facebooka. Wprowadzenie tak szczególnego samolotu (cała reszta floty KLM jest niebieska) to odpowiedź na wpis w mediach społecznościowych, który pojawił się podczas ubiegłorocznego holenderskiego święta Dnia Króla (King’s Day). Wówczas to KLM zaprezentował wizerunek pomarańczowego samolotu wraz z pytaniem: „Czy powinniśmy mieć pomarańczowy samolot na przyszłe obchody King’s Day?#OrangeExperience”? Post zyskał aż 30 tysięcy polubień i 2,5 tys. pozytywnych reakcji, co zainspirowało linię do wprowadzenia jedynego obecnie pomarańczowego samolotu we flocie KLM.


Unikatowe malowanie samolotu KLM. Fot.: Remko de Waal / KLM

KLM włączy pomarańczowego Boeinga 777 do rejsów w ramach swojej siatki połączeń, a także – gdy tylko będzie to możliwe – podczas światowych imprez, które będą stanowiły okazję do promowania Holandii. Samolot zadebiutuje już latem tego roku i będzie kursował na trasie Rio de Janeiro - Amsterdam podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich. 22 sierpnia 2016 r. KLM wykorzysta pomarańczowego Boeinga do przewiezienia holenderskich sportowców wracających z Olimpiady w ramach „Medalowego Lotu”.


Unikatowe malowanie samolotu KLM. Fot.: Remko de Waal / KLM

Malowanie Boeinga trwało cztery dni. Pracowało przy nim 35 osób. Wykorzystano 335 litrów farby.

Źródło: KLM

TAGI: KLM, Boeing, Boeing 777, B777
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook