Booking.com

EMIRATES OTWIERA NAJDŁUŻSZE POŁĄCZENIE NA ŚWIECIE

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 17 Sierpnia 2015

Linie Emirates otworzą najdłuższe, bezpośrednie połączenie lotnicze. Jak długo będzie leciał samolot i które miasta połączy? Na pewno Boeing 777-200LR będzie leciał z Dubaju. Dokąd zabierze pasażerów?

Emirates ogłosiły plan uruchomienia lotów z Dubaju do Panamy. Pierwszy rejs zaplanowano na 1 lutego 2016 roku. Będzie to najdłuższy pasażerski lot bezpośredni (17 godzin i 35 minut ze wschodu na zachód), a Panama zostanie pierwszym miastem obsługiwanym przez Emirates w Ameryce Środkowej.

Codzienne połączenie na trasie do stolicy Panamy, a jednocześnie największego miasta tego kraju pod względem liczby ludności, będzie obsługiwał trzyklasowy Boeing 777-200LR oferujący 8 miejsc w klasie pierwszej, 42 w klasie biznes i 216 w klasie ekonomicznej. Samolot może przewieźć również do 15 ton cargo. Główne towary importowane do Panamy to m.in. produkty lecznicze, maszyny, pręty żelazne/stalowe i artykuły elektroniczne. Samoloty w Panamie będą lądowały na lotnisku Panama-Tocumen (PTY).


Najdłuższe bezpośrednie połączenie lotnicze będzie trwało prawie 18 godzin. Emirates będzie latać z Dubaju do Panamy.
Fot.: Erik Hildebrandt / Emirates

Panama to nie tylko tętniąca życiem metropolia i okno na tropikalne kierunki, ale także centrum gospodarcze i finansowe kraju, w którym dominują zagraniczne banki, handel i turystyka. Dzięki doskonałemu położeniu między Ameryką Północną i Południową oraz Atlantykiem i Pacyfikiem w Panamie istnieje niezrównana sieć transportowo-komunikacyjna. Miasto obsługuje dwa najbardziej ruchliwe porty Ameryki Łacińskiej, w tym drugą największą na świecie strefę wolnego handlu – Colón. Ponadto trwająca rozbudowa Kanału Panamskiego przyczyniła się do znaczącego wzrostu gospodarczego Panamy, który można obserwować w ostatnich latach.

Jeszcze w tym roku linie Emirates powiększą swoją sieć o cztery dodatkowe połączenia – do Meszhedu (Iran) i Orlando we wrześniu, Bamako (Mali) w październiku i Bolonii w listopadzie.

Źródło: Emirates

TAGI: Emirates, Dubaj, Panama, Boeing, B777
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook