Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

NORDEA LCJRUN - NOCNY BIEG PO LOTNISKU W ŁODZI

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 23 Marca 2015

W nocy z 16 na 17 maja 2015 r. odbędzie się drugi NOCny bieg po pasie startowym lotniska w Łodzi. 880 zawodników będzie rywalizować na dystansie 5 km. To jedyny bieg na czynnym, międzynarodowym lotnisku w Polsce.

Podobnie jak w zeszłym roku trasa będzie wyjątkowo prosta. Prowadzić będzie od terminala lotniska, długością pasa startowego. Jest unikalna w skali kraju: prowadzi prostą o długości ponad 2 kilometrów, jest płaska i równa.

Dzięki temu jest to jedna z najszybszych tras w Polsce. W pierwszej edycji LCJRun w 2014 roku, zawodnicy jako jeden z największych atutów tego biegu przytaczali możliwość rozpędzenia się do jak największej prędkości i tym samym osiągnięcie najlepszych wyników.

Nordea LCJRun zostanie zorganizowany dzięki wsparciu Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi. Nazwa biegu nawiązuje bezpośrednio do kodu łódzkiego lotniska w systemie IATA (czyli Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych). Przywołanie tej nazwy pozwoli na zwiększenie świadomości mieszkańców miasta i regionu odnośnie portu lotniczego. Druga część nazwy nawiązuje do tegorocznego sponsora tytularnego zawodów: Nordea Operations Centre (NOC). Jest  to centrum operacyjne wchodzące w skład Grupy Nordea, które świadczy usługi skandynawskim oddziałom tego banku.

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁ LCJRUN W 2014 ROKU

- Udało nam się stworzyć niepowtarzalne zawody w skali Polski. To, że był to dobry pomysł świadczy fakt, że znaleźli się już nasi naśladowcy. To dobrze, zmotywuje nas to do jeszcze lepszego przygotowania zawodów – mówi Maciej Woźnicki, współorganizator. – Przy tworzeniu tegorocznej edycji Nordea LCJRun skorzystamy z ubiegłorocznego doświadczenia, tak by impreza wypadła jeszcze lepiej niż w 2014 roku.

- Wszyscy uczestnicy Nordea LCJRun w pakiecie startowym otrzymają techniczne koszulki, tradycyjnie już nawiązujące do stroju pilota. Będzie to chyba największe na świecie zagęszczenie pilotów na jakimkolwiek lotnisku. Mamy nadzieję, że będzie to blisko 900 osób, czyli komplet uczestników. I wszyscy nosić będą krawaty! -  śmieje się Bartłomiej Sobecki, dyrektor biegu.

Organizatorem zawodów jest firma inesSport, a współorganizatorem Port Lotniczy Łódź. Jednym z patronów medialnych jest portal Latajznami.pl

Źródło: Nordea LCJRun

TAGI: Lcjrun, Łódź Lublinek
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook