Booking.com

Uwaga pasażerowie! Zmiany na Lotnisku Chopina w Warszawie

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 04 Lipca 2016

Lotnisko Chopina wprowadza zmiany, które mogą spowodować utrudnienia dla pasażerów. Na lotnisku lepiej pojawić się wcześniej. Największe kłopoty mogą być 8 i 9 lipca 2016 r.

Zmiany mają związek z organizowanym w Warszawie szczytem NATO oraz lipcowymi Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

Oto zmiany jakie Lotnisko Chopina wprowadza na najbliższe tygodnie:

- Na poziomie przylotów obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania i postoju (wyjątek dotyczy taksówek rekomendowanych przez lotnisko). Zakaz będzie obowiązywał również po zakończeniu szczytu NATO.

- Wszystkie pojazdy pozostawione w niedozwolonych miejscach – samochody, motory, skutery i rowery będą usuwane. Prosimy o przestrzeganie wszystkich ograniczeń i zakazów znajdujących się na terenie lotniska.

- W okresie szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży przed wjazdem na lotnisko mogą pojawiać się także punkty, na których Policja będzie zatrzymywać i kontrolować kierowców i pojazdy. Prosimy uwzględnić to podczas planowania przyjazdu na lotnisko.

- Lotnisko apeluje o niepozostawianie bagażu bez opieki oraz o informowanie obsługi portu o każdym takim przypadku, a także o każdej niepokojącej sytuacji lub nietypowym zachowaniu osoby lub osób zaobserwowanych na terenie lotniska.

- W dniach od 4 lipca do 2 sierpnia 2016 pasażerowie mogą spodziewać się kontroli dokumentów w ruchu Schengen.

- Lotnisko Chopina nie będzie zamknięte podczas Szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży, jednak mogą zdarzyć się opóźnienia w niektórych rejsach.

Wzmożone kontrole i środki bezpieczeństwa są podejmowane przez Policję i służby państwowe odpowiedzialne za zapewnienie ochrony podczas szczytu NATO. W miarę możliwości lotnisko będzie podawać na stronie internetowej oraz poprzez media społecznościowe komunikaty o utrudnieniach mogących mieć wpływ na wydłużenie czasu dojazdu lub odprawy pasażerów i samolotów.

 


miany na Lotnisku Chopina w związku ze szczytem NATO i ŚDM. Fot.: Lotnisko Chopina

 

Źródło: Lotnisko Chopina w Warszawie

TAGI: Warszawa, Lotnisko Chopina, warszawa okęcie, szczyt NATO, ŚDM, dojazd na Okęcie
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook