Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

Skrzydła sukcesu Lotniska Chopina przyznane

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 10 Marca 2016

Lotnisko Chopina w Warszawie po raz 10. nagrodziło swoich partnerów. Nagrody przyznano za największe sukcesy w 2015 r. Zwycięzcami są linie lotnicze Wizz Air, Sprint Air, Air France i UPS Airlines.

W kategorii największy wzrost ruchu pasażerskiego zwycięzcą okazał się WizzAir. Węgierska linia zanotowała w ubiegłym roku wzrost liczby pasażerów o 380 tysięcy, czyli aż 31 proc. Przewoźnik otrzymał również nagrodę za największą liczbę nowych połączeń uruchomionych z Lotniska Chopina. W ubiegłym roku uruchomił 12 nowych kierunków. W sumie przewoźnik obsługuje w na Lotnisku Chopina już ponad 30 kierunków.

Największym wzrostem przewiezionych ładunków mógł pochwalić się UPS Airlines. Ten przewoźnik w 2015 roku przetransportował łącznie blisko 10 tysięcy ton ładunku, czyli o ponad 4 tysiące więcej niż rok wcześniej.


Nagrodzeni w rankingu "Skrzydła sukcesu" Lotniska Chopina. Fot.: Lotnisko Chopina

Nagroda dla najbardziej punktualnej linii przypadła dla polskiego Sprint Air. Średnia różnica pomiędzy czasem rozkładowym, a rzeczywistym na rejsach pasażerskich tego przewoźnika z Warszawy, wyniosła w 2015 roku poniżej 5 minut.

Największy współczynnik wypełnienia miejsc w ruchu regularnym miały w ubiegłym roku linie Air France. Samoloty łączące stolice Francji i Polski miały średni współczynnik wypełnienia miejsc na poziomie blisko 85 proc.

Źródło: Lotnisko Chopina w Warszawie

TAGI: warszawa okęcie, Skrzydła sukcesu, Wizz Air, Sprint Air, Air France, UPS Airlines
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook