Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

Już 6 mln pasażerów skorzystało z lotniska w Modlinie

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 10 Marca 2016

W Modlinie odprawiony został pasażer numer 6 milionów. Tylu podróżnych lotnisko obsłużyło od 15 lipca 2012 r., czyli od momentu rozpoczęcia operacji. Tylko w tym roku port odprawił pół miliona osób.

Lotnisko ma 9 proc. udziału w rynku krajowym i jest piątym największym portem lotniczym Polsce (po Lotnisku Chopina w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Katowicach). Średnio odprawianych jest ponad 7 tys. pasażerów dziennie.


Lotnisko w Modlinie odprawiło już 6 mln pasażerów. Fot.: Port Lotniczy Warszawa Modlin

Władze lotniska szacują, że w tym roku pobity zostanie rekord ubiegłoroczny i port obsłuży nawet 3 mln pasażerów. - To będzie rok, w którym przewidujemy obsłużenie trzech milionów podróżnych, siatka połączeń wzbogaci się o nowe trasy i rozpoczniemy prace związane z dużymi inwestycjami w naszym porcie. Już teraz sporządzana jest dokumentacja projektowa rozbudowy terminala pasażerskiego wraz z infrastrukturą – mówi Piotr Okienczyc, prezes lotniska. - Dużym wyzwaniem będzie dla nas tegoroczny sezon letni. Od lipca, w związku z planowanym Szczytem NATO i  Międzynarodowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, przewidujemy, że przez okres jednego miesiąca na lotnisku przywrócona zostanie kontrola graniczna na wszystkich kierunkach lotniczych, co oznacza zmianę całej logistyki odprawy i kontroli. Pracujemy nad tym, aby tymczasowa zmiana nie wiązała się z utrudnieniami dla pasażerów – dodaje.

Źródło: Port Lotniczy Warszawa Modlin

TAGI: Warszawa Modlin
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook