Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

LOT ma nowy zarząd

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Niedziela, 31 Stycznia 2016

Rafał Milczarski został nowym prezesem PLL LOT. Do zarządu wszedł również Borys Buta. Ze stanowiskami pożegnali się Marcin Celejewski oraz Monika Kiełtyka-Michna.

Rada Nadzorcza spółki po przeprowadzonym postępowaniu kwalifikacyjnym powołała na stanowisko Prezesa Zarządu LOT-u Rafała Milczarskiego. Członkiem Zarządu ds. Operacyjnych został Borys Buta. Postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Członka Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowego zakończyło się bez rozstrzygnięcia.

Rafał Milczarski ukończył wydział ekonomii Uniwersytetu Cambridge. Podczas studiów odbywał praktyki między innymi w banku UBS w Zurychu oraz JP Morgan w Londynie. Ma bogate, międzynarodowe doświadczenie w branży transportowej. Po studiach pracował w dziale logistyki morskiej i kolejowej firmy Foster Yeoman Limited z Wielkiej Brytanii.

Współtworzył Kolej Bałtycką S.A., jednego z pierwszych prywatnych kolejowych przewoźników towarów w Polsce. W 2005 roku wraz z inwestorem branżowym Freightliner Group z Wielkiej Brytanii założył firmę Freightliner PL – towarowego przewoźnika kolejowego, którego jako prezes i współwłaściciel poprowadził od startup’u do osiągnięcia kilkuprocentowego udziału w rynku przewozów towarowych w Polsce. Jest też założycielem i byłym prezesem Freightliner DE, niemieckiej spółki zależnej Freightliner PL oraz Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych.

Prywatnie jest mężem Martyny i ojcem Marysi, Jasia i Ignacego. Interesuje się historią i gospodarką.

Borys Buta z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył Uniwersytet Warszawski. Przez trzy lata był prezesem Air Transport Support, firmy specjalizującej się w obsłudze operacyjnej linii lotniczych, w tym w przygotowywaniu operacji lotniczych, obliczaniu emisji CO2, uzyskiwaniu certyfikatów agenta obsługi naziemnej czy pośredniczeniu w wynajmie samolotów. Z LOT-em był już związany w przeszłości, najpierw jako prawnik, następnie jako pełnomocnik zarządu LOT Travel.

Rada zdecydowała jednocześnie o odwołaniu z funkcji Członka Zarządu ds. Handlowych Marcina Celejewskiego oraz z funkcji Członka Zarządu ds. Korporacyjnych Monikę Kiełtykę-Michnę.

Źródło: LOT

TAGI: lot
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook