Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

WROCŁAW: Co trzeci samolot korzystał z rękawa. A teraz?

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Wtorek, 15 Grudnia 2015

Wrocławski port uruchomił dwa nowe rękawy lotnicze. Stanęły one obok dwóch wcześniejszych. Do tej pory lotnisko obsługiwało z ich wykorzystaniem średnio co trzecią operację. Teraz możliwości operacyjne lotniska się zwiększą. To szczególnie istotne w okresach wzmożonego ruchu.

Nowe rękawy wyprodukowała firma MT z Hiszpanii. Są już zamontowane do pomostów przy gate’ach nr 3 i 5 terminalu wrocławskiego lotniska – obok wcześniejszych – nr 2 i 4.

Rękawy lotnicze zapewniają wygodę i bezpieczeństwo podczas wejścia na pokład samolotu i zejścia do terminalu. Dzięki nim nie ma konieczności przechodzenia przez płytę lotniska, a pasażerowie nie są narażeni na działanie warunków atmosferycznych, co ma znaczenie szczególnie dla tych osób, które wracają z urlopu w ciepłych krajach.


Kolejne dwa nowe rękawy zainstalowano na lotnisku we Wrocławiu. Fot.: Port Lotniczy Wrocław

Wśród przewoźników z rękawów korzystają PLL LOT, Lufthansa, a także Wizz Air, choć nie jest to powszechne rozwiązanie wśród operatorów niskokosztowych. Do listy należy dopisać także operatorów czarterowych (m.in. Enter Air, Travel Service, Small Planet), którzy prawie w 100% wykorzystują ten sposób obsługi podróżnych. Pasażerowie rejsów czarterowych doceniają to szczególnie zimą, kiedy jeszcze rozgrzani egzotycznym słońcem wysiadają z samolotu przez rękaw prosto do terminalu.

Lotnisko szacuje, że do tej pory średnio co trzeci samolot obsługiwany był z użyciem rękawów. W sierpniu na 2 337 operacji lotniczych 915 zostało zrealizowanych z ich wykorzystaniem.

Źródło: Port Lotniczy Wrocław

TAGI: Wrocław Strachowice
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook