Booking.com

LUBLIN: Ponad 6 tys. osób skorzystało z czarterów

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 02 Października 2013

6 310 pasażerów skorzystało z wakacyjnych lotów czarterowych z Portu Lotniczego Lublin. Sześciu touroperatorów oferowało rejsy do dwóch krajów - Bułgarii i Turcji.

Łącznie przez ponad trzy miesiące samoloty wykonały 58. operacji lotniczych, czyli startów i lądowań. Pierwszy wakacyjny czarter z Lublina ruszył 14 czerwca. Był to samolot linii lotniczych Enter Air, który zabrał pasażerów do Burgas w Bułgarii. Ostatni lot czarterowy odbył się 25 września. Podróżni za pośrednictwem Travel Service Polska polecieli do Antalyi w Turcji.


Samolot Travel Service wykonał ostatni loty czarterowy z Lublina w sezonie letnim 2013. Fot.: Jacek Sim / PLL

Policzono, że średnie wypełnienie samolotów wyniosło blisko 80 proc. Z lotów do Burgas skorzystało ok. 1,8 tys. pasażerów (28 lotów), a do Antalyi 4,5 tys. podróżnych (30 lotów).

- Czartery są ważną częścią ruchu lotniczego, dlatego przykładamy dużą wagę do dalszego ich rozwoju. Mam nadzieję, że z roku na rok ich liczba będzie rosła. W tym celu w kolejnym sezonie zamierzamy nawiązać jeszcze bliższą współpracę z biurami podróży, gdyż od ich atrakcyjnej oferty zależy także i nasz sukces - podkreśla Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Połączenia  czarterowe z lotniska oferowało sześciu touroperatorów: Itaka, Rainbow Tours, Exim Tours, Tui, Alfa Star oraz Neckermann.

Źródło: Port Lotniczy Lublin

Czytaj o lotnisku LUBLIN ŚWIDNIK

TAGI: Lublin Świdnik, Antalya, Burgas, Travel Service, Enter Air
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook