Booking.com

LOT: Dwa Dreamlinery wystartowały jednego dnia

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 05 Czerwca 2013

Drugi z trzech Dreamlinierów LOT-u rozpoczął rozkładowe loty z pasażerami. W środę, 5 czerwca z Warszawy wystartowały dwie maszyny Boeing 787. Obie poleciały do Chicago.


Dreamlinery wznowiły loty do Chicago.
Fot.: Matthew Thompson / Boeing

Pierwszy Dreamlinier o numerach SP-LRB wystartował około południa (rejs LO 001), drugi SP-LRC wzbił się w powietrze około godziny 16:30. Rejsy do "Wietrznego miasta" trwały około dziewięciu godzin.

WARSZAWA - NOWY JORK

WARSZAWA - CHICAGO

WARSZAWA - TORONTO

WARSZAWA - PEKIN

Dzięki technologicznym nowoczesnym udoskonaleniom w konstrukcji samolotu, czas rejsu Dreamlinerem z Polski do Chicago jest o ok. 40 minut krótszy niż dotychczas na użytkowanym Boeingu 767. Boeing 787 spala o 20 proc. mniej paliwa i emituje o 20 proc. mniej zanieczyszczeń. Jest też znacznie cichszy niż poprzednik.

 Aktualnie LOT ma trzy Boeingi 787 w swojej flocie. Odbiór czwartego egzemplarza planowany jest pod koniec czerwca br.

Polskie Linie Lotnicze LOT 1 czerwca br. wznowiły rejsy Dreamlinerem do Nowego Jorku. Po dzisiejszym przywróceniu rejsów Boeingiem 787 na trasie do Chicago, kolejnym miastem będzie Toronto 7 czerwca, a następny w kolejności powita Dreamlinera Pekin.

Dzisiejszy lot z Warszawy do Chicago nie był pierwszym wykonanym przez Dreamlinera PLL LOT. Maszyna leciała na tej trasie z pasażerami 16 stycznia 2013 r. Wówczas po inauguracyjnym locie samolot został uziemiony przez amerykańskie służby lotnicze, po tym jak w B787 wykryto wady akumulatorów.

Źródło: LOT

Czytaj o LOT

TAGI: lot, Boeing, B787, Dreamliner, Chicago, nowy jork, Toronto, Pekin
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook