Booking.com

Wizz Air zmniejsza zatrudnienie i obniża pensje

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 15 Kwietnia 2020

Linie lotnicze Wizz Air zmniejszą zatrudnienie z powodu epidemii koronawirusa. Firma ograniczy też wysokość wynagrodzenia, zarówno dyrekcji jak i pozostałych pracowników. Pozbędzie się też najstarszych samolotów.

Jak informuje Wizz Air w przesłanym komunikacie zysk netto za rok finansowy kończący się 31 marca 2020 r. będzie na poziomie 270-280 mln euro. Firma jednocześnie potwierdza dobrą płynność finansową w postaci 1,5 mld euro na koniec marca 2020 r.

Wizz Air spodziewa się utrzymać plany zwiększania przewozów średnio o 15% rocznie, po unormowaniu sytuacji po epidemii. Firma potwierdza, że rozpoczęcie działalności Wizz Air Abu Dhabi przebiega zgodnie z pierwotnym harmonogramem.

Przewoźnik wprowadza też inne środki dotyczące kosztów i płynności, aby złagodzić skutki finansowe COVID-19. Wizz Air współpracuje z dostawcami, aby obniżyć stawki umowne i poprawić warunki płatności. Ponadto Spółka potwierdza, że stopniowo zwróci 32 starsze leasingowane samoloty do końca 2023 roku, gdy wygasną istniejące umowy najmu.

Wizz Air informuje również, że zwolni około 1000 osób, czyli 19% pracowników. Dodatkowo przez najbliższy rok wynagrodzenie dyrektora naczelnego, zarządu i wszystkich starszych oficerów zostanie obniżone o 22%. Wynagrodzenia pilotów, personelu pokładowego i personelu biurowego zostaną zmniejszone średnio o 14%.


Z powodu koronawirusa Wizz Air zmniejsza zatrudnienie i obniża pensje. Fot.: Wizz Air

Źródło: Wizz Air

TAGI: Wizz Air, koronawirus, covid-19
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook