Booking.com

Koniec akcji #LOTdoDomu

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 06 Kwietnia 2020

W niedzielę 5 kwietnia zakończyła się akcja #LOTdoDomu. Po trzech tygodniach specjalnych lotów do kraju wróciło ponad 55 tysięcy osób.

W ciągu 22 dni Polskie Linie Lotnicze LOT zrealizowały 388 specjalnych rejsów czarterowych. Wykonano loty powrotne z 71 miejsc na świecie. Polskie placówki dyplomatyczne pomogły wydostać się Polakom z najdalej położonych miejsc na świecie od Peru, przez Czad, Goa po Japonię. W ramach akcji #LOTdoDomu, oprócz Polaków, z naszej pomocy skorzystało także ponad 2 tys. obywateli innych państw.

– Samoloty w ramach operacji #LOTdoDomu dotarły tam, gdzie Polacy potrzebowali pomocy w powrocie do rodzin, gdyż to misja i obowiązek narodowego przewoźnika. Sukces ten nie byłby możliwy bez poświęcenia i ciężkiej pracy zarówno naszych załóg, jak i pracowników biurowych wykonujących i koordynujących operację #LOTdoDomu. Ze względu na presję czasu i zamknięte przestrzenie lotnicze, organizacja każdego rejsu była ogromnym wyzwaniem. Konieczne było zdobycie licznych dodatkowych pozwoleń, spełnienie rygorystycznych standardów bezpieczeństwa oraz zapewnienie pełnego zaplecza technicznego i logistycznego – mówił Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

W MSZ wciąż działa infolinia dla Polaków przebywających zagranicą, którzy w związku z wprowadzonym stanem epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej mogą napotykać na trudności w powrocie do kraju.


Ponad 55 tys. osób skorzystało w ciągu 22 dni z akcji #LOTdoDomu. Fot.: Latajznami.pl

Źródło: MSZ

TAGI: lot, LOTdoDomu, koronawirus, covid-19, odwołany lot
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook