Booking.com

Koronawirus - Wizz Air dostarcza sprzęt medyczny z Chin

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 30 Marca 2020

Wizz Air angażuje się w bezpieczeństwo i pomoc w zwalczaniu epidemii COVID-19. Od ubiegłego tygodnia linia dostarcza z Chin sprzęt medyczny oraz testy na koronawirusa.

Łącznie siedem samolotów Wizz Air zostało zaangażowanych do zrealizowania dostaw sprzętu medycznego z Chin zamówionego przez węgierski rząd.

Niecodzienne podróże do Chin wymagają gruntownych przygotowań. W drodze do Chin załogi Wizz Air zatrzymywały się na tankowanie w kazachskiej stolicy Nur-Sułtan. Z kolei w drodze powrotnej samoloty uzupełniały paliwo w Irkucku w Rosji i w Nur-Sułtan. Loty wymagały udziału w sumie 22 pilotów WIZZ. Po dotarciu do Szanghaju i Pekinu łącznie samoloty zostały załadowane 38 tonami ładunku sprzętu ochronnego dla służby zdrowia na Węgrzech. Wszystkie maszyny bezpiecznie wylądowały w Budapeszcie.

Misja została przeprowadzona z wykorzystaniem samolotów Airbus A321neo, najnowocześniejszych maszyn linii Wizz Air.

Rząd węgierski planuje we współpracy z Wizz Air kolejne loty po dostawę sprzętu medycznego na Węgry, aby wspomóc leczenie pacjentów oraz zapobiegać rozprzestrzenianiu się epidemii.

Wizz Air wykona też loty repatriacyjne. Wszystko po to, by 450 obywateli Węgier z kilku miast w Stanach Zjednoczonych mogło bezpiecznie wrócić do kraju. Jak dotąd obywatele Węgier nie mogli wrócić do domu z powodu ograniczeń w podróżowaniu wprowadzonych przez różne kraje w celu zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Wizz Air nadal obsługuje swoje loty na wielu trasach, aby wszyscy mogli wrócić do domu.

- To dla nas zaszczyt i przywilej, że rząd Węgier wybrał Wizz Air do misji dostarczenia sprzętu ochronnego i zestawów testów medycznych z Chin niezbędnych do walki z koronawirusem, a także do wykonania lotów repatriacyjnych dla obywateli Węgier z USA. W tym trudnym czasie, robimy co w naszej mocy, aby brać udział w walce przeciwko epidemii. Chcę wyrazić wdzięczność dla wszystkich członków rządu oraz moich kolegów w Wizz Air, którzy biorą udział w tych specjalnych misjach, pracując niestrudzenie nad zdobyciem wymaganych pozwoleń i sprowadzeniem sprzętu w tak szybkim czasie - powiedział József Váradi, prezes Wizz Air.


Wnętrze samolotu Wizz Air realizującego dostawy sprzętu medycznego z Chin zamówionego przez węgierski rząd. Fot.: Wizz Air


7 samolotów Wizz Air realizuje dostawy sprzętu medycznego z Chin zamówionego przez węgierski rząd. Fot.: Wizz Air

Źródło: Wizz Air

TAGI: Wizz Air, koronawirus, covid-19
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook