Booking.com

Koronawirus - 13. dzień akcji #LOTdoDomu

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Piątek, 27 Marca 2020

Od początku trwania operacji, do Polski na pokładach samolotów LOTu wróciło ponad 37 tys. osób. W piątek (27.03) przewoźnik zabierze Polaków i uprawnionych do tego cudzoziemców z kolejnych miejsc na świecie.

W ciągu dwunastu dni operacji #LOTdoDomu, do kraju na pokładach samolotów polskiego przewoźnika wróciło 37 440 osób.

Polska linia wykonała w sumie 275 rejsów, wykorzystując 44 samoloty ze wszystkich typów we flocie.

Dzisiaj rozpoczyna się trzynasty dzień operacji #LOTdoDomu - planowanych do wykonania jest 16 rejsów z Cancun, Varadero, Chicago, Helsinek, Baku, Edynburga, Londynu, Oslo, Alicante i Algieru. W kolejnych dniach LOT zabierze pasażerów z Cebu i Manili (Filipiny), Hanoi, Sydney, Toronto, Bangkoku i Tbilisi (28.03), a także z Singapuru, Amsterdamu i Sztokholmu (29.03).

W związku z decyzją polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do dnia 11 kwietnia 2020 roku włącznie, podyktowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, loty zaplanowane w dniach 29 marca - 11 kwietnia 2020 roku zostały odwołane. W związku z tym do 11 kwietnia realizowane będą tylko loty czarterowe w ramach operacji #LOTdoDomu.

LOT zmodyfikował politykę zmian biletów. Szczegóły dostępne są na stronie https://www.lot.com/pl/pl/procedura-zmian-zwrotow-biletow

W ramach  operacji #LOTdoDomu rejsy planowane są na kilka dni do przodu, na podstawie zgłoszeń polskich obywateli, którzy ze względu na znaczącą odległość, mogą wrócić do kraju wyłącznie transportem lotniczym. Aktualne listy kierunków, z których możliwy jest powrót w ramach operacji #LOTdoDomu dostępna jest na stronie: https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu

Wszyscy Polacy, którzy chcą powrócić do kraju mogą zgłaszać zapotrzebowanie na przelot za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u dostępnej pod adresem LOTdoDomu.com oraz LOTdoDomu.pl.

Do projektu #LOTdoDomu dołączyli także przewoźnicy Polonus i PKP Intercity. Uruchomione zostały dodatkowe połączenia krajowe - pociągi i autokary, które rozwiozą pasażerów z Lotniska Chopina do domu bez dodatkowych kosztów. Aktualne informacje o rozkładach dostępne są na stronie https://www.lot.com/pl/pl/transport-krajowy i na stronie Lotniska Chopina.

Wszyscy podróżni wracający do Polski w ramach operacji #LOTdoDomu są poddawani pomiarom temperatury ciała, a następnie kierowani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę. 


W 12. dni akcji #LOTdoDomu do Polski wróciło 37 tys. pasażerów. Fot.: Latajznami.pl

Źródło: LOT

TAGI: lot, koronawirus, covid-19, odwołany lot
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook