Booking.com

Koronawirus - Ostatnie loty Emirates - to nie pożegnanie

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 26 Marca 2020

Obsługa naziemna linii Emirates na całym świecie obsłużyła ostatnie loty wracające do Dubaju. Lot EK 005 na londyńskie lotnisko Heathrow, który wystartował 24 marca o godzinie 16:05, był ostatnim z Dubaju. Z kolei rejs EK 262 z Sao Paulo, który wylądował o godzinie 22:35 czasu lokalnego, był ostatnim, który przyleciał 25 marca do Dubaju.

Zespoły Emirates z 39 placówek terenowych, m.in. na lotnisku w Pradze, Newarku, Seulu, londyńskim Stansted i Zurychu, obsłużyły swoje ostatnie loty pasażerskie przed zawieszeniem ruchu lotniczego. W ciągu najbliższych tygodni zespoły operacyjne Emirates skoncentrują się na przygotowaniach do wznowienia operacji.

Zgodnie z wytycznymi rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich dotyczącymi ochrony społeczności przed rozprzestrzenianiem się COVID-19, linie Emirates tymczasowo zawiesiły wszystkie loty pasażerskie od 25 marca 2020 r. Linia lotnicza wznowi usługi pasażerskie, gdy tylko będzie to możliwe.

Przewoźnik nadal zachowuje kluczowe międzynarodowe połączenia cargo, dysponując flotą frachtowców B777 do transportu podstawowych towarów, w tym zaopatrzenia medycznego i żywności na całym świecie.


Obsługa naziemna żegna jeden z ostatnich lotów Emirates przed zawieszeniem połączeń z powodu koronawirusa. Fot.: Emirates

Źródło: Emirates

TAGI: Emirates, koronawirus, covid-19
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook