Booking.com

Koronawirus - Kolejny dzień akcji #LOTdoDomu

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 25 Marca 2020

Polskie Linie Lotnicze przewiozły od początku akcji #LOTdoDomu ponad 34 tysiące osób. Przewoźnik poinformował również o nowych kierunkach, które dostępne są dla pasażerów.

Ponad 34 tysiące pasażerów przewiózł LOT w ciągu dziesięciu dni akcji #LOTdoDomu. Mogą z niej skorzystać Polacy i uprawnieni do tego cudzoziemcy, którzy wracają do kraju w czasie pandemii koronawirusa. W środę 25 marca LOT zabiera pasażerów m.in. z Zanzibaru, Bangkoku, Chicago, Denpasar, Dublina, Londynu, Oslo, Paryża i Barcelony.

Zgodnie z decyzją polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia ruchu międzynarodowego, rejsy czarterowe w ramach operacji #LOTdoDomu będą kontynuowane do 11 kwietnia 2020 r. Nowe kierunki są już dostępne na stronie www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu

W ciągu dziesięciu dni operacji polski przewoźnik wykonał w sumie 252 rejsy, wykorzystując 44 maszyny typu Boeing 787 Dreamliner, Boeing 737-800, Embraer i Bombardier Q400.

W kolejnych dniach LOT zabierze pasażerów z Male na Malediwach, Kolombo, Genewy, Madrytu, Brukseli i Londynu (26.03), a także z Cancun, Varadero, Helsinek, Baku, Rijadu, Alicante i Algieru (27.03). Następnie LOT wykona rejsy czarterowe także z Sydney, Toronto, Manilii i Cebu na Filipinach.

W ramach  operacji #LOTdoDomu rejsy planowane są na kilka dni do przodu, na podstawie zgłoszeń polskich obywateli, którzy ze względu na znaczącą odległość, mogą wrócić do kraju wyłącznie transportem lotniczym. Aktualne listy kierunków, z których możliwy jest powrót w ramach operacji #LOTdoDomu dostępna jest na stronie: https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu

Wszyscy Polacy, którzy chcą powrócić do kraju mogą zgłaszać zapotrzebowanie na przelot za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u dostępnej pod adresem LOTdoDomu.com oraz LOTdoDomu.pl.

Do projektu #LOTdoDomu dołączyli także przewoźnicy Polonus i PKP Intercity. Uruchomione zostały dodatkowe połączenia krajowe - pociągi i autokary, które rozwiozą pasażerów z Lotniska Chopina do domu bez dodatkowych kosztów. Aktualne informacje o rozkładach dostępne są na stronie https://www.lot.com/pl/pl/transport-krajowy i na stronie Lotniska Chopina.

Wszyscy podróżni wracający do Polski w ramach operacji #LOTdoDomu są poddawani pomiarom temperatury ciała, a następnie kierowani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę. 


W ramach akcji #LOTdoDomu LOT przewiózł ponad 34 tys. pasażerów. Fot.: Latajznami.pl

Źródło: LOT

TAGI: lot, koronawirus, covid-19, odwołane loty
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook