Booking.com

Koronawirus - Wizz Air zamyka wszystkie bazy w Polsce

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Wtorek, 24 Marca 2020

W związku z pandemią Covid-19 linie lotnicze Wizz Air zamykają swoje wszystkie bazy w Polsce. Przewoźnik planuje ponowne otwarcie 1 maja 2020 roku.

W wyniku ogłoszonych przez premiera Mateusza Morawieckiego restrykcji obowiązujących od 15 marca 2020 roku dotyczących wszystkich międzynarodowych połączeń lotniczych do Polski, linia Wizz Air zawiesiła wszystkie loty z i do Polski do odwołania.

Od 15 marca 2020 roku obcokrajowcy nie mogą być wpuszczani do Polski, a obywatele Polski przybywający z zagranicy są poddawani kwarantannie.

Obecnie Wizz Air w Polsce posiada 5 baz operacyjnych: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Linia oferuje loty w sumie z 9 polskich lotnisk. Na mocy decyzji premiera Polski wszystkie loty międzynarodowe zostały zawieszone.

Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedziała: - Stale monitorujemy trudną dla nas wszystkich  i stale zmieniającą się sytuację dotyczącą pandemii COVID-19. Po wnikliwej analizie wszystkie nasze bazy w Polsce (w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie) zostają zamknięte.  Dziękujemy kolegom z polskich baz za ich ciężką pracę i mamy nadzieję, że sytuacja wkrótce się poprawi.


Z powodu koronawirusa Wizz Air zamyka do odwołania wszystkie bazy w Polsce. Fot.: Wizz Air

Źródło: Wizz Air

TAGI: Wizz Air, koronawirus, covid-19, odwołane loty
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook