Booking.com

Koronawirus - Kolejni pasażerowie wrócili w ramach akcji #LOTdoDomu

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 23 Marca 2020

Prawie 29 tys. pasażerów wróciło do Polski w ramach akcji #LOTdoDomu. Kolejne połączenia planowane są na dziś i kolejne dni.

Od 15 do 22 marca włącznie do kraju wróciło prawie 29 tys. podróżnych - informują Polskie Linie Lotnicze LOT. Dzisiaj przewoźnik zabierze Polaków i uprawnionych do tego cudzoziemców m.in. z Bangkoku, Chicago, Miami, Dublina, Genewy, Helsinek, Budapesztu i Nicei. Nowe kierunki są już dostępne na stronie www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu

W ciągu ośmiu dni operacji #LOTdoDomu, do kraju na pokładach samolotów polskiego przewoźnika wróciło już 28 706 osób. Polski przewoźnik wykonał w sumie 211 rejsów, samolotami typu Boeing 787 Dreamliner, Boeing 737-800, Embraer i Bombardier Q400.

Dzisiaj rozpoczyna się dziewiąty dzień operacji #LOTdoDomu. Zaplanowanych jest 18 rejsów m.in. z Bangkoku, Chicago, Miami, Dubaju, Dublina, Genewy, Oslo, Helsinek, Brukseli, Budapesztu, Nicei, Edynburga, Sztokholmu, Trondheim i Barcelony.

W kolejnych dniach LOT przywiezie polskich obywateli m.in. z Dubaju, Cancun, Varadero, Rio de Janeiro, Larnaki, Kapsztadu, Bergen, Dublina, Larnaki, Brukseli (24.03), oraz z Bangkoku, Chicago, Zanzibaru i Denpasar (25.03). LOT wprowadził także możliwość powrotu z zupełnie nowych, odległych kierunków świata takich jak m.in Kolombo, Male na Malediwach, Sydney w Australii, a także z Filipin (Cebu i Manili) i Hanoi z międzylądowaniem w Singapurze.

W ramach  operacji #LOTdoDomu rejsy planowane są na kilka dni do przodu, na podstawie zgłoszeń polskich obywateli, którzy ze względu na znaczącą odległość, mogą wrócić do kraju wyłącznie transportem lotniczym. Aktualne listy kierunków, z których możliwy jest powrót w ramach operacji #LOTdoDomu dostępna jest na stronie: https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu

Wszyscy Polacy, którzy chcą powrócić do kraju mogą zgłaszać zapotrzebowanie na przelot za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u dostępnej pod adresem LOTdoDomu.com oraz LOTdoDomu.pl.

Do projektu #LOTdoDomu dołączyli także przewoźnicy Polonus i PKP Intercity. Uruchomione zostały dodatkowe połączenia krajowe - pociągi i autokary, które rozwiozą pasażerów z Lotniska Chopina do domu bez dodatkowych kosztów. Aktualne informacje o rozkładach dostępne są na stronie https://www.lot.com/pl/pl/transport-krajowy i na stronie Lotniska Chopina.

Wszyscy podróżni wracający do Polski w ramach operacji #LOTdoDomu są poddawani pomiarom temperatury ciała, a następnie kierowani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę. 


W ramach akcji #LOTdoDomu LOT przewiózł prawie 29 tys. pasażerów. Fot.: Latajznami.pl

Źródło: LOT

TAGI: lot, koronawirus, covid-19, loty
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook