Booking.com

Koronawirus - Emirates zawieszają większość lotów pasażerskich

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Niedziela, 22 Marca 2020

Linie lotnicze Emirates zawieszają tymczasowo większość lotów pasażerskich od 25 marca 2020 r. To odpowiedź przewoźnika na kryzys związany z koronawirusem. Operacje cargo zostaną utrzymane.

W przesłanym komunikacie linie Emirates informują, że dążyły do utrzymania lotów pasażerskich tak długo, jak tylko było to możliwe, aby pomóc podróżnym wrócić do domu w obliczu rosnącej liczby zakazów podróży, ograniczeń i blokad krajowych na całym świecie.

Przewoźnik nadal zachowuje kluczowe międzynarodowe połączenia cargo, dysponując flotą frachtowców B777 do transportu podstawowych towarów, w tym zaopatrzenia medycznego na całym świecie.

Ponieważ wiele linii lotniczych radykalnie zmniejszyło liczbę lotów lub całkowicie zaprzestało świadczenia usług, spółka również znacznie ogranicza swoją działalność, w tym tymczasowo zamyka niektóre biura w ramach swojej międzynarodowej siatki.

Po otrzymaniu wniosków od rządów i klientów o wsparcie w repatriacji podróżnych, Emirates będzie nadal obsługiwać loty pasażerskie i towarowe do odwołania (tak długo jak granice pozostaną otwarte, a na loty będzie popyt) do następujących kierunków: Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Hongkongu, Tajlandii, Malezji, Filipin, Japonii, Singapuru, Korei Południowej, Australii, Południowej Afryki, USA i Kanady. Sytuacja pozostaje dynamiczna, a podróżni mogą sprawdzić status swojego lotu na stronie emirates.com.

Grupa Emirates podjęła działania mające na celu ograniczenie kosztów. Wynika to z aktualnych prognoz popytu na podróże na poszczególnych rynkach w perspektywie krótko- i średnioterminowej. Podjęte działania obejmują:
    •    odroczenie lub anulowanie wydatków o charakterze uznaniowym,
    •    zamrożenie wszystkich działań związanych z rekrutacją i doradztwem, które nie są w tej chwili niezbędne,
    •    współpraca z dostawcami w celu znalezienia oszczędności i zwiększenia wydajności,
    •    zachęcanie pracowników do korzystania z płatnego lub bezpłatnego urlopu w świetle zmniejszonej liczby lotów,
    •    tymczasowe obniżenie wynagrodzenia podstawowego dla większości pracowników Emirates Group na okres trzech miesięcy, od 25% do 50%. W tym czasie pracownicy będą nadal otrzymywać pozostałe świadczenia. Wszyscy, którzy są zatrudnieni na niższych stanowiskach, będą zwolnieni z obniżki wynagrodzenia podstawowego.
    •    prezesowie linii Emirates i dnata - Sir Tim Clark i Gary Chapman – obniżają swoje podstawowe wynagrodzenia o 100% na czas trzech miesięcy.


W związku z koronawirusem od 25 marca linie Emirates zawieszają prawie wszystkie loty pasażerskie. Fot.: Emirates

Źródło: Emirates

TAGI: Emirates, koronawirus, covid-19
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook