Booking.com

Koronawirus - Ponad 25 tys. Polaków skorzystało z akcji #LOTdoDomu

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Niedziela, 22 Marca 2020

Przez tydzień z akcji #LOTdoDomu skorzystało ponad 25 tysięcy Polaków. Od 15 do 21 marca najwięcej osób przyleciało z Wielkiej Brytanii. Będą kolejne połączenia w ramach akcji.

W pierwszym tygodniu operacji #LOTdoDomu do kraju wróciło 25 764 osób. LOT wykonał w sumie 185 rejsów, wykorzystując maszyny typu Boeing 787 Dreamliner, Boeing 737-800, Embraer i Bombardier Q400.

W tym czasie najwięcej operacji zostało zrealizowanych z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, USA i Hiszpanii.

Dzisiaj trwa ósmy dzień operacji #LOTdoDomu - LOT wykonuje połączenia m.in. z Podgoricy, Zagrzebia, Oslo, Bergen, Skopje, Amsterdamu i Madrytu.

W kolejnych dniach LOT przywiezie polskich obywateli m.in. z Dubaju, Chicago, Bangkoku, Trondheim, Nicei, Sztokholmu, Helsinek, Dublina i Budapesztu (23.03), a następnie także z Cancun, Varadero, Rio de Janeiro, Larnaki i Kapsztadu (24.03), oraz z Zanzibaru i Denpasar (25.03).

LOT wprowadził także możliwość powrotu z zupełnie nowych, odległych kierunków świata m.in jak Male na Malediwach, Filipin (Cebu i Manila), a także z Singapuru.

W ramach  operacji #LOTdoDomu rejsy planowane są na kilka dni do przodu, na podstawie zgłoszeń polskich obywateli, którzy ze względu na znaczącą odległość, mogą wrócić do kraju wyłącznie transportem lotniczym. Aktualne listy kierunków, z których możliwy jest powrót w ramach operacji #LOTdoDomu dostępna jest na stronie: https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu

Wszyscy Polacy, którzy chcą powrócić do kraju mogą zgłaszać zapotrzebowanie na przelot za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u dostępnej pod adresem LOTdoDomu.com oraz LOTdoDomu.pl.

Do projektu #LOTdoDomu dołączyli także przewoźnicy Polonus i PKP Intercity. Uruchomione zostały dodatkowe połączenia krajowe - pociągi i autokary, które rozwiozą pasażerów z Lotniska Chopina do domu bez dodatkowych kosztów. Aktualne informacje o rozkładach dostępne są na stronie https://www.lot.com/pl/pl/transport-krajowy i na stronie Lotniska Chopina.

Wszyscy podróżni wracający do Polski w ramach operacji #LOTdoDomu są poddawani pomiarom temperatury ciała, a następnie kierowani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę. 


Przez tydzień w ramach akcji #LOTdoDomu LOT przewiózł ponad 25 tys. pasażerów. Fot.: Latajznami.pl

Źródło: LOT

TAGI: lot, koronawirus, LOTdoDomu, covid-19
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook