Booking.com

Koronawirus - Startuje akcja #LOTdoDomu

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Sobota, 14 Marca 2020

Polskie Linie Lotnicze LOT razem z rządem rozpoczynają operację #LOTdoDomu, skierowaną w pierwszej kolejności do polskich obywateli, którzy pozostają poza granicami kraju i ze względu na znaczną odległość nie są w stanie przekroczyć granicy Polski drogą lądową.

Od niedzieli 15 marca na 14 dni granice Polski będą zamknięte dla cudzoziemców. Ponadto w związku z decyzją polskiego rządu o zawieszeniu międzynarodowych połączeń lotniczych, spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, z dniem 15 marca wstrzymane zostaną także wszystkie połączenie lotnicze.By pomóc wrócić do kraju polskim obywatelom znajdującym się poza jego granicami, rząd we współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT rozpoczyna operację #LOTdoDomu. 

Mimo zawieszenia międzynarodowych połączeń lotniczych, do Polski wpuszczone zostaną wszystkie samoloty wykonujące wcześniej zaplanowane loty czarterowe z Polakami oraz uprawnionymi do tego cudzoziemcami, czyli małżonkami obywateli polskich, dziećmi obywateli polskich, osobami posiadającymi Kartę Polaka i osobami posiadającymi prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę.W ramach operacji #LOTdoDomu Polskie Linie Lotnicze LOT zorganizują specjalne loty czarterowe w różne regiony świata, aby zabrać naszych rodaków do domu. 

W ramach operacji zaplanowane są dodatkowe serie rejsów z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Cypru, Malty oraz Stanów Zjednoczonych. Osoby znajdujące się w miejscach niewymienionych powyżej także będą mogły skorzystać z pomocy polskiego przewoźnika.

Wszyscy Polacy, którzy będą chcieli wwrócić do kraju, a także uprawnieni do tego cudzoziemcy będą mogli zgłaszać zapotrzebowanie na przelot za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u dostępnej pod adresem https://LOTdoDomu.com.

Zakup biletu jest możliwy przez stronę www.lot.com. Polski przewoźnik będzie na bieżąco analizował liczbę potrzebujących z danego kraju, a także możliwości organizacji lotu.Za powrót do Polski specjalnymi lotami organizowanym przez LOT podróżujący zapłacą zryczałtowaną stawkę. Jej wysokość będzie zależała od kierunku, z którego realizowany będzie przelot: 400 – 800 PLN w granicach Europy i 1600 – 2400 PLN za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaci polski rząd.


Z powodu epidemii koronawirusa rusza program #LOTdoDomu. Fot.: LOT

Źródło: LOT

TAGI: lot, koronawirus, LOTdoDomu
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook