Booking.com

Koronawirus - Linie lotnicze zawieszają loty z Polski

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Sobota, 14 Marca 2020

Po ogłoszonym przez polski rząd zakazie podróży i zamknięciu granic, linie lotnicze zawieszają loty z i do Polski. Samoloty przestaną latać o północy 15 marca 2020 r.

Ograniczenia dotyczące podróży mają na celu zminimalizowanie szerzenia pandemii COVID-19. Od północy czasu lokalnego 15 marca 2020 roku, cudzoziemcy nie będą wpuszczani do Polski, a obywatele Polski powracający z zagranicy będą kierowani na kwarantannę.

W piątek 13 marca Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o zawieszeniu wszystkich lotów międzynarodowych z Polski i Węgier. Połączenia nie będą realizowane przez co najmniej 10 dni, począwszy od 15 marca.

W sobotę o wstrzymaniu lotów poinformowały tanie linie lotnicze Wizz Air. Przewoźnik nie podaje jednak na jak długo zawiesza połączenia z i do Polski.

Pasażerowie z rezerwacjami, których dotyczą zawieszone loty i którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub poprzez aplikację mobilną, będą automatycznie informowani drogą elektroniczną. 120% pierwotnej wartości rezerwacji zostanie automatycznie przesłane na konto klienta Wizz Air do wykorzystania przez kolejne 24 miesiące na produkty i usługi Wizz Air. Pasażerowie mogą również wybrać zwrot pieniędzy – co jak informuje przewoźnik zajmie więcej czasu – i będą informowani w osobnej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną o koniecznych krokach do otrzymania przelewu bankowego lub przelewu na kartę. W tym przypadku, klienci mogą ubiegać się o zwrot 100% pierwotnej wartości rezerwacji. Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji – włącznie z internetowymi biurami podróży – powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety.

Linie lotnicze Air Baltic poinformowały, że zawieszają loty z Polski do 28 marca 2020 r.

Ryanair nie będzie latał z i do Polski do wtorku 31 marca 2020 r. Przewoźnik informuje, że kontaktuje się ze wszystkimi klientami, których loty anulowano drogą e-mailową, aby poinformować ich o wszystkich opcjach i zachęca klientów, aby do nich nie dzwonić.


Z powodu epidemii koronawirusa linie lotnicze odwołują wszystkie loty z i do Polski. Fot.: pixabay

Źródło: Wizz Air, Ryanair, Air Baltic, LOT

TAGI: ryanair, Wizz Air, Air Baltic, lot, koronawirus, odwołany lot
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook