Booking.com

Ryanair i Wizz Air odwołują wszystkie loty do Włoch i Izraela

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Wtorek, 10 Marca 2020

Wizz Air zawiesza wszystkie loty z Polski do Włoch. Nie będzie także połączeń do Izraela. Do Włoch nie będzie też latał Ryanair. Zmiany wchodzą w życie dziś, 10 marca 2020 r.

Z powodu kwarantanny obowiązującej we Włoszech, którą wprowadził premier w celu opanowania epidemii koronawirusa, Wizz Air zdecydował o zawieszeniu wszystkich połączeń do tego kraju, także z Polski. Dodatkowo od 12 marca Wizz Air zawiesza także połączenia do Tel Awiwu oraz Ejlatu ze względu na ogłoszenie przez izraelski rząd 14-dniowej kwarantanny dla wszystkich pasażerów przylatujących do Izraela.

Loty do wszystkich miejsc na mapie Wizz Air we Włoszech (Alghero, Bari, Bolonia, Katania, Mediolan Bergamo, Mediolan Malpensa, Neapol, Piza, Rzym Ciampino, Rzym Fiumicino, Turyn, Wenecja Treviso, Werona) będą zawieszone do 3 kwietnia.

Loty z Katowic, Krakowa i Warszawy do Tel Awiwu i Ejlatu będą zawieszone do 23 marca włącznie.

Rezerwacje, których dotyczą powyższe informacje, zostaną automatycznie zmienione na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie, o czym pasażerowie będą automatycznie informowani. Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120% pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air. Pasażerowie mogą wybrać jedną spośród powyższych możliwości klikając w link w wiadomości e-mail, a następnie wskazując najlepszą dla siebie opcję poprzez samoobsługową platformę.

Linia może informować tylko tych pasażerów, którzy dokonali rezerwacji przez stronę wizzair.com lub aplikację mobilną. Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji/biura podróży – włącznie z internetowymi biurami podróży – powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety.

Loty z i do Włoch, także z Polski, odwołuje też Ryanair. Odwołania lotów będą wyglądały następująco:
1. Od środy 11 marca od godziny 24:00 do środy 8 kwietnia do godziny 24:00 Ryanair zawiesi wszystkie loty krajowe we Włoszech.
2. Od piątku 13 marca od godziny 24:00 do środy 8 kwietnia do godziny 24:00 Ryanair zawiesi wszystkie loty międzynarodowe z i do Włoch.

Wszyscy pasażerowie, których loty nie odbędą się otrzymali taką informację. Pasażerowie, którzy przebywają we Włoszech i chcą wrócić, mogą bezpłatnie zmienić datę wylotu i lecieć najpóźniej w piątek 13 marca. Pozostali pasażerowie mogą otrzymać zwrot kosztów lub punkty Travel Credit na podróż Ryanairem w ciagu najbliższych 12 miesięcy. 


Z powodu epidemii koronawirusa Wizz Air i Ryanair odwołują wszystkie loty do Włoch. Fot.: pixabay

Źródło: Wizz Air, Ryanair

TAGI: Wizz Air, ryanair, koronawirus, covid-19
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook