Booking.com

Ryanair odwołuje kolejne loty do Włoch

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 09 Marca 2020

W odpowiedzi na decyzję rządu Włoch o zablokowaniu możliwości podróżowania do „pomarańczowej strefy” w północnej części kraju, Ryanair ogłosił kolejne cięcia w rozkładach lotów z i do Włoch.

Decyzje o zakazie lotów z i do Włoch ze skutkiem natychmiastowym wydały również władze innych krajów (Słowacja, Czechy, Węgry, Malta i Rumunia).

Zmiany w rozkładzie lotów:
1. Od wtorku 10 marca od godziny 24:00 do środy 8 kwietnia do godziny 24:00 Ryanair zawiesi wszystkie loty krajowe z i do Mediolanu Bergamo, Mediolanu Malpensa, Wenecji, Parmy, Rimini oraz Treviso.  


2. }Od czwartku 12 marca od godziny 24:00 do środy 8 kwietnia do godziny 24:00 Ryanair znacznie zredukuje liczbę lotów międzynarodowych z /do Mediolanu Bergamo, Mediolanu Malpensa, Wenecji, Treviso, Parmy oraz Rimini – operacje będą odbywały się jedynie w piątki, soboty, niedziele oraz poniedziałki. Wszelkie trasy, na których dotychczas Ryanair wykonywał kilka operacji dziennie (np. Londyn Stansted – Milan Malpensa) będą ograniczone do 1 lotu (dziennie) podczas każdego z czterech dni operacji (piątek – poniedziałek). O ile ruch przyjazdowy do północnych Włoch w ostatnim tygodniu charakteryzował się dużą liczbą osób, które nie zgłaszały się na lotnisko (no show), o tyle we Włoszech, a w szczególności w Lombardii, nadal przebywają tysiące obywateli innych krajów, którzy chcą powrócić do swoich domów. Aby im to umożliwić Ryanair będzie wykonywał operacje lotnicze w zredukowanej skali (cztery dni w tygodniu). 


Ryanair nadal będzie w pełni przestrzegał wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz zakazów lotów wprowadzanych przez poszczególne kraje. Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się codziennie. Pasażerowie dotknięci zakazem podróży lub odwołaniem lotu otrzymają email informujący o wszystkich opcjach – zwrot kosztów, zmiana terminu/trasy lotu lub zwrot w ramach Travel Credit.


Ryanair odwołuje kolejne loty do Włoch. Fot.: Ryanair

Źródło: Ryanair

TAGI: ryanair, loty koronawirus, koronawirus
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook