Booking.com

5 nowych kierunków czarterowych z Wrocławia

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 20 Lutego 2020

Pięć nowych tras czarterowych z Wrocławia wprowadzają biura podróży. Wśród nowości są m.in. Sardynia i Wyspy Kanaryjskie.

W rozkładzie lotów czarterowych na lato 2020 znalazło się pięć nowych kierunków. Są to Olbia (Sardynia, Włochy), Kalabria (Włochy), Gran Canaria i Teneryfa (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania) oraz Taba w Egipcie.

Olbia to ośrodek turystyczny położony na północnym-zachodzie Sardynii, nad brzegiem Morza Tyrreńskiego. Włoski kurort słynie z dużego portu morskiego i malowniczego Szmaragdowego Wybrzeża. Atrakcjami turystycznymi są także Park Narodowy Arcipelago della Maddalena oraz granitowa bazylika z XI wieku.

Pierwszy samolot czarterowy na Sardynię odleci z Wrocławia 31 maja. Loty są zaplanowane na każdą niedzielę, aż do połowy września.

Drugą nowością na lato 2020 w ofercie biur podróży operujących z Wrocławia jest Kalabria (lotnisko Lamezia Terme) – słoneczny region w południowych Włoszech. W letnim rozkładzie lotów czarterowych znajdą się także dwie kolejne nowości - słynne wyspy archipelagu Wysp Kanaryjskich: Gran Canaria i Teneryfa. Piątą nowością jest położona nad Morzem Czerwonym Taba w Egipcie, która, podobnie jak Teneryfa, w ofercie Portu Lotniczego Wrocław zadebiutowała zimą 2019.

– Spośród nowych propozycji każdy wybierze coś dla siebie. Południe Włoch to gwarancja słonecznej pogody, Sardynia przyciąga miłośników wspinaczki i plażowania, Wyspy Kanaryjskie to mekka sportów wodnych, a wybrzeże Egiptu słynie z fantastycznych raf koralowych. Ta różnorodność najlepiej pokazuje, jak bogaty w kierunki staje się nasz rozkład lotów czarterowych, których oczekują pasażerowie ceniący sobie komfort latania na wakacje bezpośrednio z Wrocławia – zauważa Michał Kozak, manager rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

W rozkładzie lotów czarterowych na lato 2020 znajdzie się około 30 kierunków. Wśród nich kurorty w Turcji, Grecji, Bułgarii, Portugalii, Tunezji i Albanii.


5 nowych kierunków czarterowych z lotniska we Wrocławiu latem 2020. Fot.: Wrocław Airport

Źródło: Port Lotniczy Wrocław

TAGI: Wrocław, loty czarterowe, loty, czartery, Sardynia, Olbia, Gran Canaria, Teneryfa, Taba, Kalabria, Włochy, Wyspy Kanaryjskie, Egipt
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook