Booking.com

Na lotnisku w Krakowie pasażer sam odprawi bagaż

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 17 Lutego 2020

Kraków Airport jako pierwsze lotnisko w Polsce uruchomiło samoobsługowe stanowiska nadawania bagażu. Dzięki temu bagaż można odprawić nawet kilka godzin przed odlotem.

Self-Service Bag Drop pozwala na szybką i komfortową obsługę bagażową przed wylotem. Usługa pozwala oszczędzić czas oczekiwania pasażera w kolejce do kilkudziesięciu sekund.

Wykonawcą inwestycji jest firma SITA, która współpracuje z ponad 40 lotniskami i 55 liniami lotniczymi na całym świecie. Pierwszym przewoźnikiem, który korzysta z uruchomionych w Kraków Airport 10. samoobsługowych stanowisk nadawania bagażu jest linia lotnicza Wizz Air.

SBD daje możliwość integracji z systemami odprawy wszystkich przewoźników.

REZERWUJ LOTY Z KRAKOWA

Jak działają stanowiska Self-Service Bag Drop?

1. Pasażer po odprawieniu się np. dzięki aplikacji mobilnej, nadaje na lotnisku samodzielnie bagaż postępując zgodnie z prostą instrukcją, wybierając jeden z 8. dostępnych języków (polski, angielski, niemiecki, francuski, norweski, włoski, hiszpański lub ukraiński).

2. Pasażer skanuje kartę pokładową i umieszcza bagaż na specjalnej wadze, gdzie weryfikowany jest jego ciężar i wielkość zgodnie z wymaganiami danej linii lotniczej.

3. Następnie pasażer otrzymuje naklejkę z kodem nadania bagażu i samodzielnie umieszcza go na bagażu.

Proces SBD jest intuicyjny, skraca czas nadawania bagażu do 20 sekund. W pierwszym okresie funkcjonowania SBD, pasażer ma możliwość skorzystania z pomocy obsługi, zarówno Kraków Airport, jak i firmy handlingowej. SBD nie dotyczy ponadwymiarowego bagażu np. wózków dziecięcych oraz zwierząt.

- Z prowadzonych przez Kraków Airport badań Airport Service Quality wynika, iż 34% naszych pasażerów przybywa na lotnisko wcześniej niż 2 godziny przed godziną wylotu, samoobsługowe stanowiska pozwalają na wcześniejsze nadanie bagażu, nawet do 6 godzin przed odlotem - mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.


Urządzenie do nadawania bagażu przez pasażera (Self-Service Bag Drop). Fot.: Kraków Airport


Uruchomienie urządzeń do nadawania bagażu przez pasażera (Self-Service Bag Drop) na lotnisku w Krakowie. Fot.: Kraków Airport

Źródło: Kraków Airport

TAGI: Kraków, self service bag drop, bag drop, bagaż
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook